Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Piráti jsou sice zelenoteroristi a mají od čichání toluenu vygumovanou palici, ale tohle mi přijde jako zbytečný problém. Lidí co mají firemní iPhone znám víc než dost.

  Vynechám váš názor na politiku, s tím se tu nehodlám zaobírat (věřte, že piráti nejsou strana, kterou jsem volil), ale souhlasím s tím, že firemní iPhone není žádný problém. Přeci jen, má na něj nárok a pokud vím, není nijak specifikovaná maximální částka, kterou lze za telefon utratit.

  Tak si ho má smažka pirát koupit za svoje peníze. Nemyslím si, že by na to neměl. Nebo si říct o cenově normální mobil. Tohle není nic jinýho, než nenažranost a navíc tupost. Ale vidím to jeho uvažování: no, mám a můžu si koupit mobil, tak to zkusím s tím nejdražším a uvidí se, kam to pustí.. A ono to klaplo, pač nad ním sedí stejný dementi..

  Ahoj – to Tomáš. Píšeš, ze vynechas názor na politiku, ale to, co si napsal, je prave vyjádření k politice! Proč? Protože hájis Piráta v jeho politické pozici, nikoliv jako člověka. Navíc, souhlasit s pořízením telefonu v prisl. cen. relaci v jeho pozici je čistým korupčním jednáním. Pokud nesouhlasíš, na což mas právo, prostuduj si tematiku korupce, co je, co není atd. Dale jeho jednání je trestnepravnim jednáním, v pr. nesouhlasu opět doporučuji prostudovat atd.
  Piráti v posl. době skutečně “perli”! Spadli na samé dno zumpy zvané politika.

  Tak telefon je problém, ale příspěvky na auta, vlastní řidiče, sekretářky, bydlení v řádu u některých poslanců až statisíce měsíčně nikomu nevadí, úsměvné.

  Tak si ho má smažka pirát koupit za svoje peníze. Nemyslím si, že by na to neměl. Nebo si říct o cenově normální mobil. Tohle není nic jinýho, než nenažranost a navíc tupost. Ale vidím to jeho uvažování: no, mám a můžu si koupit mobil, tak to zkusím s tím nejdražším a uvidí se, kam to pustí.. A ono to klaplo, pač nad ním sedí stejný dementi.. A. Kdyby aspoň držel tlamu a nemachroval s tím venku..

  Takže je v pohode, ak si z vašich daní človek zaplatí najdrahší mobil v ponuke? Kks, sa nečudujem, že tí šikovnejší utekajú k vám pracovať, takisto by som vám chcel robiť premiéra.

  Zavist je mocna carodejka, jasne – treba to skovat za spravodlivost.

  To nemá se závistí nic společného. Proč si má kupovat nejdražší mobil na trhu? Ať si koupí něco normálního a peníze nechá tam, kde jsou potřeba. Tohle naopak ukazuje charakter a schopnost hospodařit s penězi. U nás ve firmě na řadu věcí také není finanční strop, ale počítá se s finanční gramotností jedince. Za tohle bych ho na hodinu vyhodil.

  Když je lid zaměstnaný hádkou ze závisti o drobné, nemá čas řešit ty důležité věci. Jako vždy. Čili dobrá práce, úkol splněn!

  YOP! A taky, dobrý marketingový tah, i špatná reklama je reklama :-D
  btw: Měl si raději, jakožto Pirát, koupit něco z Androidem, on takový Samsung S10+ s 1TB je taky docela palba.

  Ona je jedna věc, co je dovoleno (zákonem, nebo nějakými vnitřními předpisy) a co je vhodné.

  1) Měl dovoleno koupit si telefon za 38k? Zjevně ano. Zažádal si, prošlo mu to. Má ho.
  2) Bylo to vhodné či morální? Jednoznačně ne. Pokud jako člen strany, která brojí proti starým „pořádkům“ a navíc člen Transparency…, dále jako jediný, kdo si mobil pořídil, zatímco ostatní telefonují ze svých (nepochybuji, že se skvělým paušálem hrazeným také firmou nebo státem), tak je totální retard a mimoň a vše, co se mu na toto téma děje se mu děje zaslouženě.

  Nepochybuji, že kdyby si objednal iPhone za 15-20 tis, tak nikdo nehne brvou, jde o relativně normální mobil.

  Co je zákonné či jinak povolené, nemusí být vždy morální. A že tady jde hlavně o morálku, a dovolím si i napsat v rozporu s dobrými mravy, je naprosto jasné.

  teda takhle hloupe si pod sebou podriznout vetev, mobil za 38k dokaze lidi nadzvihnout ze zidle, zvlast kdyz je to za penize danovych poplatniku, zavist bych do toho nepletl, iPhone 10R se zakladni pameti 64GB by urcite takove pozdvizeni nevyvolal, i kdyz je to stale vice nez standard ceskeho obcana

  Standard, českého občana co znám, ze svého okolí je mobil, max za 3 tisíce! Když jsem měl za 8, nebo dokonce něco přes 10K, všichni v mém okolí nevěřícně kroutili hlavou, že proč jako?
  Tak jsem si taky koupil iPhone XSko max přes 40 tisíc, málem je ranila mrtvice, typická závist, line se českou řití.

  Vsichni resi telefon a jeho cenu, ale nikdo uz neresi ze dostava za „funkci“ 12litru mesice. Posledni schuze byla pry nekdy v srpnu … tak si to spocitejte. A kolik tech schuzi bylo, co se vyresilo ? Nic, klasicka trafika a ukazka moci a penez. Zkazenej charakter.

  Je to neskutecna drzost, dostava penize za nic!

  Zvykni si kloučku, takhle to ve světě chodí. No a kdybys znal více, tak tě rovnou trefí, nebo se půjdeš odstřelit. Bohužel, snad nikdo není tak nivní, aby si myslel, že… třeba na to přijdeš ;-)

  Koukám, že už i Piráty politika pěkně mele. A to já jim tolik věřil. Jenže v poslední době se toho ukazuje mnoho a mnoho co se mi absolutně nelíbí a defakto ani sami Piráti o tom neinformují. Škoda!!!

  Hej lidi a víte že poslanci dostávají přísvěky až v řádů statisíců měsíčně na řidiče, sekretářky, bydlení, dopravu, to vám nevadí, ale jednorázový telefon, na který má z podmínek nárok(pokud to je nevhodné, proč na něj ten nárok má?), je obrovský problém.

  Pokud budete třeba úředník(taky pracujete pro stát) a dostanete stravenky, odmítnete je pro dobro danového poplatníka? To pak takový iphone padne co dva roky jenom na stravenkách…

  Za prachy co nás stojí dotace řepky, čapáku a jiných agropodniků pana Bureše, by mohl každý zastupitel a poslanec dostat těch iPhonů třeba 10 a pořád bychom byli asi 50 miliard v plusu…

  Jen by mě zajímalo kdo z takovéto dozorčí rady a jejího okolí vynáší takovéto informace ven a pak se to řeší zcela zbytečně třeba tady.
  Není náhodou tento únik informací trestný? Nebo spíš daleko větší problém než samotné pořízení toho telefonu?

  Češi… Mistři v závisti. A i kdyby si koupil zlatý a 512GB a s pouzdrem za 4 tisíce. Má na to právo? Má. Mají na to právo ostatní? Mají.
  Když je to takový průser, tak ať se stanoví horní mez 20 tisíc a je to vyřešené.

  Ale upřímně. Když premiér prohýří za rok všechno, co předchozí vláda uspořila (bavíme se o miliardách). Má smysl řešit drobné do 100 tisíc?

Vložte vlastní komentář

celý text