Zavřít reklamu

Není tajemstvím, že si společnost Apple veškerá svá loga, slogany a jiné záležitosti pro ni typické opravdu náležitě střeží. V nedávné době měl Apple za to, že nekale jedná německá společnost Apfelroute, u níž se mu nezdálo logo. Ač se zřejmě na první pohled nedá jednoznačně logo německé společnosti s Applem spojit, je zde několik podobných prvků. Téměř totožná je stopka u jablka. Dále má Apple za to, že jelikož je pravá strana loga jablka pryč, jedná se o jablko nakousnuté. V tomto případě z jablka vychází nápis společnosti. Proti oběma výše zmíněným prvkům loga teď brojí právní oddělení technologického giganta.

Logo společnosti Apfelroute bylo zaregistrováno na německém patentovém úřadu v roce 2018. Společnost se zabývá marketingem cestovního ruchu. „V Apfelroute máme úplně jiný předmět podnikání a je neuvěřitelné, že na nás kvůli logu útočí takto velká společnost.“ řekla generální ředitelka. Proces je zatím v rané fázi a doposud není jasné, zda bude muset německá společnost své logo pozměnit.

Takto vypadá logo německé společnosti:

I když si ale lze některé prvky ostatních společností spojit s Applem prakticky okamžitě, ne vždy Applu vyjde své zájmy uhájit. Příkladem budiž nedávný spor se švýcarskou společností o ikonický slogan. Není snad fanoušek Applu, který by neznal slogan „Think Different“. Švýcarská hodinářská společnost Swatch přišla s „vlastním“ sloganem, který zní „Tick Different“. Proti tomu Apple samozřejmě brojil žalobou. Soud dal ale za pravdu švýcarské společnosti. Apple by totiž musel prokazovat, že si minimálně polovina švýcarské společnosti spojí slogan Tick Different s Applem.

Apple Store logo

Související články

Dnes nejčtenější