Zavřít reklamu

Apple Watch osobně používám už nějakou tu dobu a musím říct, že jsem si na ně opravdu zvykl. Nemám s nimi absolutně žádný problém. Jediná věc, která mi trošku vadí, je absence jakékoliv klávesnice. Při odpovídání na zprávy mi jednoduše několik přednastavených vět a slov nestačí a občas potřebuji odpovědět i jinak, než jenom slovy „ano“ a „ne“. Existuje však jedna aplikace, pomocí které si můžete aktivovat klávesnici i na Apple Watch. Tato aplikace se jmenuje FlickType. Jedná se o aplikaci, která vám zpřístupní klávesnici, na které můžete psát pomocí gest. Ovládání je velice jednoduché a určitě si ji oblíbíte i vy.

Klávesnice FlickType

Pro Apple Watch je klávesnice FlickType naprosto zdarma. Stačí si ji tedy pomocí tohoto odkazu stáhnout z App Storu. Po instalaci už není třeba nic jiného provádět, stačí jednoduše začít psát. Bohužel, text musíte vždy psát přímo v aplikaci FlickType. Proto pokaždé, když budete chtít někomu na jablečných hodinkách odepsat, tak musíte spustit aplikaci FlickType a odsud zprávu poslat. Jak jsem zmiňoval už výše, tak se jedná o klávesnici poháněnou gesty. Celé to tedy funguje tak, že na klasické QWERTY klávesnici začnete psát nějaké slovo. Jakmile slovo dokončíte, tak přestanete psát, provedete swype doprava a slovo se automaticky dokončí. Těchto gest je v aplikaci více a jednoduše se bez nich neobejdete. Veškerý seznam gest najdete přímo v aplikaci. Níže si můžete přečíst některá základní gesta, která určitě využijete:

 • Swypněte doprava, aby se ukončilo slovo a vytvořila mezera.
 • Swypněte znovu doprava, aby se zobrazila tečka.
 • Swypněte doleva, abyste smazali celé slovo
 • Swypněte dolů, abyste změnili slovo, anebo interpunkci
 • Použijte digitální korunku, abyste se podívali na to, co jste napsali
 • Použijte Force Touch na hodinkách, abyste kompletní zprávu mohli zaslat

Tohle jsou základní gesta, která při psaní na klávesnici FlickType využijete. Jakmile budete mít napsáno, co potřebujete, tak už pouze stačí silněji stisknout displej a pomocí možnosti Send zprávu prostřednictvím aplikace Zprávy zaslat. Poté už si jednoduše zvolíte kontakt, kam se má zpráva zaslat a je hotovo.

Bohužel, aplikace má momentálně k dispozici pouze anglický a španělský slovník. Aby došlo ke správnému rozpoznání slov, tak musíte psát právě anglicky či španělsky. V špatných věcech však musíte najít něco dobrého. Přítelkyni a některým kamarádům jsem tedy řekl, že pokud jim na zprávu odepíšu anglicky, tak „nouzově“ odepisuji z Apple Watch. Dalším omezením je, že oficiálně lze klávesnici využít pouze pro aplikaci Zprávy. To však není takový problém, jelikož většina jablíčkářů na komunikaci stejně používá iMessage. Pokud byste chtěli FlickType využít například i pro Messenger a další, tak musíte využít neoficiálních aplikací těchto služeb. Konkrétně se jedná o tyto aplikace:

 • Chirp pro Twitter
 • Nano pro Reddit
 • WristBook pro Facebook
 • WatchChat pro WhatsApp
 • TweetWatch pro Twitter

Osobně jsem si klávesnici FlickType velice oblíbil. Nejlepší na tom je, že je pro Apple Watch naprosto zdarma a funguje naprosto parádně.

Související články

Dnes nejčtenější