Zavřít reklamu

Sníte o tom, že budete po boku šéfdesignéra Applu Jonyho Iva jednoho dne navrhovat nové jablečné produkty? Pak pro vás máme vcelku dobrou zprávu. Podle deníku The Wall Street Journal totiž jeho tým průmyslových designérů opouští hned tři stálice. Do týmu tak pravděpodobně vstoupí nová krev. 

Designové týmy Applu sídlí v Apple Parku:

Na produktech Applu již v budoucnu neuvidíme rukopis Rica Zorkendorfera, Daniele De Iuliis a Juliana Höniga, kteří u týmu působili dlouhá desetiletí. Zatímco poslední dva jmenovaní svůj odchod odmítli médiím komentovat,  Zorkendorfer se nechal slyšet, že z Applu odchází kvůli své rodině a času, který by s ní velmi rád trávil. Detaily o chystaných produktech Rico samozřejmě nevyzradil, poznamenal však, že jsou v týmu neuvěřitelní noví designéři, kteří budou pokračovat v perfektní práci, na které se podílela odcházející trojice v minulosti. 

Designový tým Applu vedený Ivem je zahalen nejedním tajemstvím. Čítat by měl zhruba dvacet členů, kteří v něm působí dlouhodobě a podílí se na návrhu prakticky všech produktů Applu – iPhonu nevyjímaje. Je to právě tento tým, který má podle mnohých analytiků v čele s Neilem Cybartem v Applu “nejvyšší moc” či minimálně jednu z nejvyšších, jelikož právě on de facto diktuje celosvětový trend. To však může být pro mnohé designéry s ohledem na jejich dlouhé působení u Applu a věk čím dál obtížnější. Mladá krev v jejich řadách tedy může rozhodně celé společnosti prospět. 

Zatímco v minulosti byly odchody z tohoto týmu skutečně velmi výjimečné, v posledních několika letech se s nimi “roztrhl pytel”. Například v roce 2016 přeběhl jeden z designérů ke GoPro, o rok později pak odešel další ke zvukovému startupu, který je však doposud přísně tajný. S odchody se tak budeme zřejmě potkávat poměrně často i nadále. A kdo ví, třeba se s Applem v budoucnu rozloučí i samotný Ive. 

apple-employee-fb

Dnes nejčtenější

.