Zavřít reklamu

Trackpad na nejnovějších MacBoocích si opravdu nedovedu vynachválit. Kolikrát jej používám o mnoho častěji, než normální myš. Je to hlavně kvůli obří velikosti Trackpadu, ale také kvůli skvělým gestům, které obyčejná myš neumí (kromě Magic Mouse, samozřejmě). Jediné, co mi na Trackpadu v základním nastavení nevyhovuje, je jeho rychlost pohybu. Jsem z myši zvyklý na vcelku velkou citlivost a Trackpad je na mě pomalý. Věřím však, že pro někoho může být zase hodně rychlý a chtěl by jeho citlivost zmenšit. A pokud je zde někdo, kdo Trackpad nepoužívá a chtěl by změnit citlivost myši, tak i pro tyto jedince existuje možnost nastavení. Pojďme se tedy společně v tomto návodu podívat na to, jak na Macu změnit rychlost Trackpadu, anebo myši.

Změna rychlosti Trackpadu

Pokud chcete na vašem MacBooku změnit rychlost Trackpadu, tak v levém horním rohu obrazovky klikněte na ikonu Apple loga. Poté z menu, které se zobrazí, vyberte možnost Předvolby systému… Otevře se nové okno, ve kterém klikněte na možnost Trackpad (druhý řádek, pátá ikona). V horním menu se přesuňte do záložky Ukazování a klikání. Zde už si stačí pomocí druhého posuvníku změnit Rychlost ukazatele. Změny se provedou ihned, tudíž si okamžitě můžete vyzkoušet, zdali vám bude nové nastavení vyhovovat, či nikoliv.

Změna rychlosti myši

V případě, že chcete změnit rychlost myši, tak se opět přesuňte do sekce Předvolby systému… pomocí Apple loga v levé horní části obrazovky. V okně s předvolbami poté otevřete možnost Myš (druhý řádek, čtvrtá ikona). Po rozkliknutí této možnosti už si stačí jednoduše pomocí posuvníku změnit Rychlost ukazatele. Zároveň si můžete zvolit i Rychlost posuvu, Rychlost dvojího kliknutí a Primární tlačítko myši.

Takto jednoduše si můžete v macOS změnit rychlost jak Trackpadu, tak i myši podle vlastních představ. Někteří uživatelé preferují větší rychlost ukazatele, někteří zase menší. Tak jako tak může mít každý uživatel jiné preference a důležité je, že si je v systému macOS může navolit k obrazu svému.

trackpad_kliknutiklepnutim_fb

Dnes nejčtenější

.