Zavřít reklamu

Pokud už jablečné hodinky Apple Watch vlastníte, tak mi určitě dáte za pravdu, že při prvotním nastavení jste si mohli zvolit, na které ruce budete hodinky nosit. Už dávno není standardem, že se hodinky nosí jen na levé ruce. V dnešní době si můžete bez problémů dat hodinky jak na levou, tak i na pravou ruku a nikdo vás za to nebude osočovat. I já nosím hodinky na levé ruce a jak jistě víte, tak digitální korunka má své místo na pravé horní části hodinek. Občas se ale setkávám při řízení s problémem, že částí ruky otáčím s digitální korunkou, čímž si měním hlasitost hudby v autě.

I tento problém lze však naprosto jednoduše vyřešit. S problémem, který jsem popsal v odstavce výše, jsem se nijak nevypořádával – jednoduše jsem si zvykl. Když jsem však nedávno „lustroval“ nastavení v Apple Watch, tak jsem si všiml jedné zajímavé funkce. Pomocí této funkce si můžete nastavit, kde se bude nacházet vaše digitální korunka. Samozřejmě se po změně neobjeví nová korunka na druhé straně hodinek, ale překlopí se displej a vy si tak budete moci hodinky otočit „vzhůru nohama“.

Jak změnit polohu digitální korunky

Polohu digitální korunky lze jednoduše změnit přímo na vašich Apple Watch. Odemkněte je tedy a stiskněte digitální korunku, abyste se dostali do seznamu aplikací. Ze seznamu vyberte nativní aplikaci Nastavení. Poté se přesuňte do záložky Obecné, kde rozklikněte možnost Orientace. Zde už si samozřejmě můžete změnit, na kterém zápěstí hodinky nosíte, zároveň si však také níže můžete zvolit pozici digitální korunky. Takto jednoduše si můžete zvolit, jakým způsobem chcete hodinky nosit.

Jedinou nevýhodou je, že digitální korunka je umístěna v horní části těla, nikoliv uprostřed. Pokud se tedy pro změnu polohy digitální korunky rozhodnete a hodinky si na vašem zápěstí otočíte, tak se bude digitální korunka nacházet ve spodní části těla. To může být pro někoho nevyhovující, anebo si prostě na umístění nezvykne. Za zkoušku však rozhodně nic nedáte.

Související články

Dnes nejčtenější