Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Objevila to v roce 2016 a máme rok 2019… Nějak to asi někde usnulo.

  Pravda. Pred X lety uz tu byli prevratne baterie a skutet utekl.

  Protože vývoj netrvá týden… Navíc většina těchto konceptů baterií je prezentováno naprosto dementně. Většina článků vždy tyto baterie prezentuje jako hotovou věc, přitom to tak vážně není.

  Tak za prvé tu ty baterie nebylY!…. ale se o nich jen psalo…. a za druhé technologický vývoj, laboratorní testy a sériová výroba jsou každé něco úplně jiného. Přiložte ruku k dílu a snad to nezpomalíte.

  Zázračných aku na papíře a i v labech už tu bylo…
  Na tuhle životnostně takřka nekonečnou se navíc určitě „moc těší“ celé battery industry ;)

  Objev byl v roce 2016 a po třech letech se o něm skro nikde nepíše.
  To je prostě 0jen další fa0bulace, kdy se sle0čna snaží o nějaké finance.
  Kdyby to byla pravda, tak po třech letech by už přední výrobci byly schopní
  zavést výrobu a prodej těchto nových baterií.

  Co by potom Apple prodával, když by nemohl snižovat výkon kvůli uživatelskému zážitku? Leda tak animovaný 💩

  Jiříku , copak tě žere na tom Apple ,jednou si taky na nějakej kousek vyděláš a budeš zdravej. 😉

  A co ty jsi za duševního mrzáka? Třeba Jirka už iPhone dávno má a nebo ho nechce. Tobě je ale do toho howno. Raději se starej sám o sebe, ať seš zdravej už taky, jinak ti to zůstane a zemřeš, jak ignorantský tupec.

  Nic proti Applu, ale marže cca 70% ??.. Ve výsledku když si člověk koupí Androida za 15000,tak má zařízení, které je dražší (komponentově).
  Už jen cena úložišť u iphonů lze už skoro označit za scam.
  Zdravý rozum tedy naznačuje spíš si nekupovat věci, které jen globálně zvyšují cenu i u jejich konkurence.

  Souhlasím tady z panem výše. Taky jsem si mohl koupit iPhone ale k čemu? Za tyto směšné ceny jsem dostal od huawei p20 pro za 12k bez DPH.a to nemluvím o velikosti paměti, foťák, atd.. Asi bych se uz nevrátil, a to jsem byl dlouholetý uživatel iPhonu a applu celkově.

  Společnost Apple, která instaluje do telefonu cíleně kurvítka a je drahá jak čert mne zklamala. Když si koupím drahou věc, co nemá nejlepší parametry na trhu, tak čekám, že zpracování a trvanlivost produktu bude stát zato. Místo toho ty mrdky rozeslaly update, co snížil výkon telefonu na nepoužitelnou úroveň. Údajně, aby zachránili výdrž baterie – Zabralo. Vydrží podstatně déle. Nepoužívám jej.

  Článek o ničem… během roku se vždycky ukáže nekolik takových revolučních baterií a realita? Vidíme sami…. Takže prosímtě napiště článek o bateriích až to začne být skutečně na trhu…. výrobci to tak chtějí, abychom si kupovali každý dva roky nový mobil a myslím, že baterie je ten nejhlavnjší důvod, proč lidé mění telefon…

  Článek o ničem
  1. Ten „vynález“ nebylo nic jiného než nanovlákna z drahých kovů – tedy technologie dávno přežitá.
  2. Svět netrápí počet cyklů, ale kapacita akumulátorů – technologie nanovláken je v tomto směru zastaralá a k navýšení kapacity jde o slepou cestu – proto se patent nechytil a nikdy do praxe nedostane.
  3. Konstrukce článku s drahými kovy je nesmyslná – takové akumulátory by nikdo nezaplatil.
  4. Jde o starou a dávno irelevantní zprávu, počítám, že se autor článku dloubal v nose a nevěděl co by, tak vyplodil tuhle krávovinu zkopčenou ze starých článků bůh ví od kud

  Ono jde hlavně o to, že každý vynález se musí uvést do praxe (a výrobek na trh) ve správnou dobu. Kdyby s tím přišli už teď, tak do teď, třeba draze vyvíjené (dnes už zastaralé) technologie, by se nezaplatily. To je jako když se objeví nový supervýkonný procesor, tak ve skutečnosti je třeba už 10 let starý, protože doteď se se musí vyrábět a zaplatit ten starý.

  Tleskat budu az to bude.a baterie bude roky fungovat.Mel jsem telefon vecko od Samsunga.baterie mi vydrzela pres osm let.mel jsem tuzkovky, udajne tisic nabiti a stejne po ctyrech letech byly na vyhozeni.

  Když jde o to, jak řekl klasik:Lacino koupit, draho prodat, a pozdě platit faktury, tak nanovlákna z drahýho kovu v baterce neklapne. A ještě k tomu je to asi pět let starej výzkum…
  No tak takovejch vynálezů už bylo, a Musk dává do aut pořád pravěk, co???

  Tak revoluce tu není. Opravte si prosím název článku.

  Jinak zhruba rok sleduji všechny novinky související s elektromobilitou a akumulátory. Časem jsem si na ně zřídil zvláštní složku a do dnešního dne je tam evidováno 22 revolučních i jinak převratných vynálezů.

  U velké části je slibováno uvedení do praxe během několika let. Některé vynálezy ale jsou více než 15 – 15 let staré..

  Pěkné, ale v konečném důsledku nepraktické.
  Výrobce nepotřebuje dostat na trh výrobek s „neomezenou“ životností (zkrachoval by), o SKUTEČNOU ekologie jde opravdu malému procentu lidí, mamon zisku či lepší zařízení je na prvním místě a s tím je samozřejmě spojen i technologický vývoj, většina moderní elektroniky je po dvou třech letech morálně zastaralá a nepoužitelná, většina lidí chce po čase prostě lepší zařízení.
  osobně těmto věcem fandím ale šance na reálné uplatnění v tom bohužel nevidím.

  Nebuďme najivní. Technologie jsou dávno objevené jenom není v obchodním zájmu je prezentovat a používat. Je lepší vyrábět neustále nové přístroje s nižší životnosti než přístroj, který vám vydrží celý život.

  Není v zájmu výrobců (předních už vůbec ne), vyrábět nesmrtelné přístroje. Pokud to nevíte, tak technika se vyrábí tak, že se použijí součástky s omezenou životností, které jsou navrženy tak, že výrobce dopředu počítá s tím, že přístroj po záruce doslouží a bude nutné si koupit nový. I kdyby výrobce použil baterii s životností 400 let (a nechal si ji pochopitelně slušně zaplatit), můžete si být jistý, že za pár let odejdou jiné komponenty a bude potřeba koupit nový telefon, do kterého už (světe div se) nebude tato baterie pasovat. :)

Vložte vlastní komentář

celý text