Zavřít reklamu

Společnost Apple je funkční organizací. Její rozdělení je z velké části určeno funkcemi, ať už jde o design, hardware, software, nebo internetové služby. V tomto směru by se cupertinská společnost dala podle Leandera Kahneyh přirovnat k jedné z největších funkčních organizací na této planetě – k armádě. Proč? To Kahney vysvětluje ve svém životopise Tima Cooka, z něhož vám v dnešním článku přinášíme pár zajímavých úryvků.

Funkce vs. divize

Je jednoduché představit si společnost Apple rozdělenou na iPhone/iPad divizi, Mac divizi a divizi doplňků. Systém ale ve skutečnosti funguje tak, že hardwarová skupina pracuje na hardwarových produktech  od iPhonu po Apple Watch. Steve Jobs v roce 2010 přirovnal způsob organizace práce v Applu ke startupu: „Jeden člověk je odpovědný za software, jeden člověk je zodpovědný za hardware pro Mac. Jeden člověk je zodpovědný za hardwarové inženýrství u iPhonu. (…) Jsme organizovaní jako startup. Jsme největší startup na planetě,“ uvedl tehdy.

Se způsobem uspořádání souvisí i systém přerozdělování finančních prostředků. Zatímco v systému divizí získá největší podíl peněz nejvýznamnější oddělení, přerozdělování prostředků v Applu funguje odlišným způsobem.

Deirdre O’Brien vysvětluje, že Apple je řízen v podstatě jako malá firma. „…společnost je strukturovaná velmi jednoduchým způsobem,“ říká, a dodává, že každý z týmů má svou roli, přičemž si všichni musí pomáhat. Podle jejích vlastních slov tak vzniká „opravdu pěkné prostředí, které opravdu funguje“, a vytváří tak dojem malé společnosti. „Ve velkých společnostech mají zaměstnanci pocit, že nemohou nic ovlivnit. Nemají hlas. A já cítím, že v Applu záleží na tom, co děláte. To je jeden z důvodů, proč zde tak ráda už řadu let pracuji,“ dodává.

Jako armáda

Jak je to tedy s Kahneyho přirováním společnosti Apple k armádě? V armádě najdete řadu expertů – ostřelovače, piloty, nebo třeba potápěče. Podobně je to i v Applu. Každý je zde specialistou ve svém vlastním oboru, ať už jde o mechanické inženýrství nebo navrhování uživatelského rozhraní. Jakmile je zaměstnanci Applu přidělena konkrétní dole, dotyčný se jí drží. Ve skutečnosti v Applu jen málokdy dochází k přesunu zaměstnanců na jiné pozice. Pracovníci samozřejmě mohou být povýšeni, ale většinou setrvávají ve svém oboru.

Analogii s armádou v tomto systému spatřuje i Horace Dediu, analytik, specializující se na společnost Apple. „Armáda je hierarchická, velmi strukturovaná, funkční organizace,“ říká Dediu. „Znamená to, že každý zde zastává nějakou roli. Neexistuje, aby někdo byl jeden den pilotem a další den třeba námořním kapitánem. (…) Můžete postoupit a stát se vedoucím těch, kteří se zabývají stejnou věcí. Ale nemůžete kompletně změnit doménu,“ uzavírá.

Funkční princip Applu  se odráží i na jeho nejvyšším vedení – výkonný tým sestává z určitého počtu vysoce postavených pracovníků, z nichž každý má na starost rozdílnou funkci – Jony Ive je odpovědný za design, Dan Riccio za hardware, a například Craig Federighi za software.

Horace Dediu vzpomíná na setkání s jedním ze zaměstnanců Applu, který měl na starost technickou dokumentaci. Ten v Applu pracoval podle svých vlastních slov od chvíle, kdy Steve Jobs dočasně působil mimo firmu, a celou dobu měl na starost jeden a tentýž úkol. „Není na tom nic zvláštního,“ podotýká Dediu.

Nutné minimum

Podobně jako vojáci operují i zaměstnanci Applu jen s nutným minimem vědomostí o tom, na čem zrovna pracují. V praxi to znamená to, že inženýři, pracující na iPhonu, spatřili jeho software teprve ve chvíli, kdy ho Steve Jobs oficiálně představil na Macworldu. Jeden z bývalých manažerů Applu uvedl, že výrobci součástek pro iPhone neměli až do poslední chvíle tušení, že se podílejí na vzniku smartphonu.

„Voják neví, proč je na misi,“ vysvětluje Dediu. „Nepotřebuje to vědět. Musí jen plnit své úkoly a pracovat bok po boku s ostatními,“ dodává, a upozorňuje, že v Applu to funguje podobně:“Jste součástí stroje, a zvyknete si na to.“

To, že se obvykle zaměstnanci Applu věnují stejnému oboru, nemusí nutně znamenat, že nemohou být převeleni k jinému projektu. Inženýři, kteří pracovali na iPodu, byli například převeleni k iPhonu, zatímco experti, pracující na Mac OS X, byli pověřeni pracemi na operačním systému iOS.

V příštím díle našeho dvoudílného seriálu se dozvíte například to, jak rozdílně pracovali Steve Jobs a Tim Cook.

Apple Park

Související články

Dnes nejčtenější