Zavřít reklamu

Osobně už jsem se několikrát dostal do situace, kdy po mně známí chtěli přetáhnout zálohu vytvořenou v iTunes na jiný iPhone. To by samozřejmě nebyl žádný problém, kdyby ona záloha nebyla zašifrována heslem. Lidé jsou samozřejmě často nezodpovědní a jako heslo si zvolí něco, co během několika hodin zapomenou. V tomto případě většinou dochází ke dvěma situacím. Buď si nějakým způsobem osoba na heslo k záloze vzpomene, anebo se prostě a jednoduše musí se zálohou rozloučit. Program iMyFone KeyGenius však může přidat ještě jeden závěr, a to rozluštění hesla a úspěšné odemknutí zálohy. V dnešní recenzi se tedy na program KeyGenius od společnosti iMyFone podíváme trošku podrobněji.

Dešifrování zálohy vytvořené v iTunes

Jak už můžete z úvodu tušit, tak KeyGenius se stará o to, aby odšifroval vaši iTunes zálohu, ke které jste zapomněli heslo. Přiznejme si, že většina z nás má v iPhonu opravdu důležité informace. Ať už se jedná o kontakty, fotografie, či poznámky, tak si já osobně nedovedu představit, že bych o tyto informace kvůli zapomenutému heslu přišel. KeyGenius vám v tomto případě může pomoci. Aplikace využívá nejznámějších metod k dešifrování hesel a s největší pravděpodobností dokáže dešifrovat i vaši zálohu.

Situace, ve kterých se můžete ocitnout

Existují dohromady asi čtyři situace, ve kterých se můžete ocitnout. První z nich je klasická situace, kdy heslo od zálohy prostě zapomenete a za žádných okolností si na něj nemůžete vzpomenout. Druhá situace nastává tehdy, kdy jste si jisti, že zadáváte původní heslo, ale iTunes jej z nějakého důvodu nepřijímá. Se třetí situací jsem se setkal na vlastní kůži. U jedné z testovací záloh jsem byl při obnovení požádán o heslo, které jsem prostě a jednoduše nezadával. Doteď mi není jasné, jakým způsobem se mohla záloha zašifrovat. Myslím si ale, že by mi v tomto případě KeyGenius pomohl. Poslední situace nastává tehdy, kdy si u vědomě zašifrované zálohy chcete změnit heslo, avšak iTunes vás k tomu nechce z nějakého důvodu pustit. U všech těchto situací vám může pomoci právě KeyGenius, který na heslo dokáže přijít.

Metody dešifrování

iMyFone KeyGenius používá při odemykání zašifrovaných záloh iPhonu tři nejznámější dešifrovací metody. První z nich se nazývá Dictionary Attack, v češtině slovníkový útok. Při této metodě dochází k dešifrování pomocí předem nachystaných hesel ve slovníku. Uvnitř takového slovníku se nachází nejčastěji používaná hesla. Nejprve tedy KeyGenius vyzkouší, zdali není použito nějaké jednoduché heslo, které by se mohlo nacházet v seznamu. Tato metoda je velice rychlá. Pokud KeyGenius neuspěje, tak se vrhne do druhé fáze s názvem Brute – Force with Mask Attack, v češtině útok hrubou silou se známou částí hesla. Tuto metodu můžete využít tehdy, kdy znáte alespoň část svého hesla. V praxi to funguje tak, že pokud si navolíte heslo „pes123“ a zapamatujete si pouze část „pes“, tak to dáte programu vědět a nastavíte masku. Aplikace poté bude hledat pouze hesla, která začínají na „pes“ a mají dohromady šest znaků. Tímto můžete celý proces dešifrování výrazně urychlit.

Pokud si však nepamatujete vůbec nic a nemáte ani tušení, tak je tady poslední možnost – Brute – Force Attack, neboli klasický útok hrubou silou. V tomto případě dochází na „útok“ všemožných kombinací a hesel na zálohu. KeyGenius začne maximální možnou rychlostí (v závislosti na výkonu vašeho počítače) kontrolovat všemožné kombinace znaků, dokud se prostě a jednoduše netrefí. Tato metoda je samozřejmě nejpomalejší. Rychlost odemčení závisí na tom, kolik znaků heslo má, a zdali jste použili pouze písmena, či kombinaci číslic, písmen, znaků a dalších. Musíte tedy brát v potaz, že odemčení hesla o délce deseti znaků, ve kterých se kombinují čísla, písmena a znaky, by mohlo trvat několik let. U těchto hesel si tedy bohužel KeyGenius neporadí.

Tři jednoduché kroky

Celý proces probíhá ve třech jednoduchých krocích. Nejprve je třeba, abyste si program stáhli a nainstalovali. Poté jej spusťte a vyberte pomocí průzkumníka souborů zašifrovanou zálohu. Nyní už si vyberte ze třech dostupných metod dešifrování, které jsme si popsali v odstavci výše. Poté programu sdělíte všechny informace, které mu mohou v dešifrování pomoci, tzn. délka, použití znaků, apod. Poté už vám nezbývá nic jiného, než jen čekat, dokud se heslo dešifruje.

Vlastní zkušenost

Celý program KeyGenius jsem několikrát testoval na různě složitých heslech. Pokud máte heslo pouze v podobě čísel, například „8754“ atp., tak je KeyGenius schopný heslo najít do několika sekund. V případě, že zvolíte složitější heslo a zkombinujete čísla s písmeny, tak trvá dešifrování o něco déle. V případě hesla „pes123“ jsem na výsledek čekal několik minut. Poté jsem se rozhodl zkusit opravdu složité heslo v podobě „dYgT7784#$“. Jak můžete tušit, tak s tímto heslem si program jednoduše po několika hodinách neporadil. Kombinací je v tomto případě několik triliónů. Program by možná na heslo přišel, ale trvalo by to několik let.

Závěr

Každopádně, co se týče uživatelského prostředí, tak nemám sebemenší problém. Program se ovládá opravdu jednoduše a pokud máte základní znalosti pro práci s počítačem, tak máte vystaráno. KeyGenius využívá při dešifrování 100 procent výkonu, což znamená, že při dešifrování nemůžete s počítačem dělat nic jiného. KeyGenius naštěstí nabízí pauzu, díky které můžete dešifrování pozastavit. Při opětovném spuštění se nebude celý proces opakovat od znova. Pokud tedy hledáte program, který by byl schopný vám odemknout vaši zamčenou zálohu iTunes, tak vám mohu KeyGenius vřele doporučit. iMyFone KeyGenius si můžete vyzkoušet ve trial verzi. Taktéž si můžete KeyGenius zakoupit, máte k dispozici hned několik balíčků. Základní balíček pro jedno zařízení na jeden rok stojí $34.95, navolit si však můžete i ostatní balíčky.

Související články

Dnes nejčtenější