Zavřít reklamu

V posledních měsících jsme vás několikrát informovali, že dle mnoha analytiků nejsou prodeje Maců úplně nejlepší. Uplynulo první čtvrtletí letošního roku a analytici přišli s novým pohledem na prodeje jablečných počítačů za toto období. Na prodeje Maců se podívaly dvě analytické společnosti a je třeba dodat, že se jejich odhad trochu liší.

Jedním z největších trháků uplynulých měsíců měl být MacBook Air. Ani ten však skomírající prodeje zřejmě příliš nespasil: 

Podle společnosti IDC se meziroční prodej PC snížil o 3 %, ovšem Apple zaznamenal meziroční pokles pouze 0,5 %, když prodal 4,058 miliony Maců za první tři měsíce letošního roku. Za stejné období v minulém roce prodal 4, 078 miliony Maců. Ač prodeje o něco málo klesly, podíl na trhu s zvýšil o desetinu procenta z 6,8 % na 6,9 %.

Podle analytické společnosti Gartner Apple za první tři měsíce roku 2019 prodal 3,97 milionů svých jablečných počítačů oproti 4,078 milionům za toto období v minulém roce. V podílu na trhu s PC se obě společnosti shodují, tedy 6,9 %. Tato společnost se snažila odhadnout i prodeje na území Spojených států, kde se podle ní prodalo za první čtvrtletí letošního roku 1,43 milionů Maců a podíl Applu na trhu s PC je tedy na tomto území 13 %. Minulý rok se za stejné období prodalo v USA 1,489 milionů Maců a podíl na trhu činil 12,6 %.

Prodeje Maců jsou tradičně v prvním čtvrtletí nízké. Ačkoliv jsme se před pár týdny dočkali nových iMaců a iMaců Pro, nečeká se, že by to mohlo mít na prodeje nějaký znatelný dopad, jelikož drtivou většinu prodejů počítačů Mac tvoří MacBooky. Zda se v následujících měsících jejich prodeje zlepší ukáže až čas. Napomoci by tomu mohl třeba nový macOS 10.15, který Apple představí na WWDC v červnu a který by mohl na jablečné počítače přinést spoustu užitečných novinek.

touch bar macbook

Související články

Dnes nejčtenější