Zavřít reklamu

V současné době zřejmě Apple pracuje na univerzálním zodolnění svých produktů, díky kterým by se nové iPhony a iPady nemusely jen tak snadno poškrábat. To dokazuje nově vydaný patent s názvem „Ochranný povlak z nanovláken“ a podle jeho popisu by se měl týkat zařízení s operačním systémem iOS.

Koncept iPhone XI od ConceptsiPhone:

Podle patentu by samotná zařízení disponovala jakýmsi ochranným povlakem, který by dokázal zabránit zmiňovanému poškrábání, a nebo by dokonce zamezil rozbití displeje v případě pádu. Jak by ale takovýto povlak fungoval spolu s displejem? Jednoduše by se jím obalil doslova celý iPhone nebo iPad a jeho částice by se zapustily do příslušné vrstvy zařízení. Ta by se tím měla celkově zpevnit a „zodolnět“.

Snímek zveřejněný spolu s patentem:

V tuto chvíli není jasné, zdali se již Apple k takovémuto kroku dříve neodhodlal. Odolnost jablečných produktů se totiž za poslední roky značně zvýšila, což potvrzují videa s odolnostními testy. Dále se nabízí možnost, že se tato novinka může týkat připravovaných AirPods. Mnoho lidí totiž touží potom, aby byla samotná sluchátka o dost odolnější a zamezilo se tak případům, kdy nepřežijí nějaký těžší pád. Doposud byl Apple častokrát obviňován z toho, že jeho produkty nejsou adekvátně odolné vzhledem k jejich ceně. Zdali se v budoucnu dočkáme například odolnějšího iPhonu je prozatím ve hvězdách, avšak rozhodně by se jednalo o krok správným směrem.

Související články

Dnes nejčtenější