Zavřít reklamu

Strategie Tropico je ve světě počítačových her dobře známá a řadí se mezi ty nejpovedenější hry patřící do tohoto žánru. Před pár dny se hráči dočkali nového díla s číslovkou 6, ale důvod k radosti mají i majitelé iOS zařízení. Tedy spíše konkrétně iPhonů, protože Tropico z App Storu – doposud dostupné pouze na iPad – si brzy užijí i oni.

Takto vypadá Tropico pro iPad:

Už v minulém roce se strategické hry Tropico dočkali hráči na iPadech. Mohli se tak ujmout role diktátora na tropickém ostrově a vybudovat zde impérium podle svých představ. Ve hře samozřejmě stavíte nejrůznější budovy v podobě farm, plantáží, restaurací či barů a mnoho dalších. Také plníte různorodé úkoly, hra se opravdu stará o to, abyste se nenudili. To však není všechno – jste přeci diktátor. Můžete tedy schvalovat různé zákony nebo si postavit vlastní honosné sídlo. Možností je opravdu nespočet a nyní si je všechny užijí i ti, kteří vlastní pouze jablečný telefon.

Jak celá hra na diktátora v době studené války vypadá nám předvedli vývojáři v poměrně dlouhém videu, které si můžete pustit níže. Hra vypadá v porovnání s verzí na iPad také velmi dobře a vzhledem k velikosti displeje iPhonu také detailně. Natočené video pochází z iPhonu 8, takže lze očekávat, že na výkonnějších modelech bude dojem ještě o něco lepší. Hra je v App Storu nyní k dispozici za 299 Kč a stále ji spustíte pouze na iPadu. Rozšíření pro iPhony přijde coby update dostupný samozřejmě zdarma.

Možnost zahrát si takovouto hru na mobilním telefonu je sice opravdu skvělá, ale většina hráčů zřejmě bude stále preferovat iPad. Přeci jen větší obrazovka nabízí u strategií mnohem pohodlnější ovládání i celkový pocit ze hry. Pokud si tedy budete moci vybrat, tipujeme, že zvolíte iPad, ale majitelé pouze iPhonu budou rozhodně spokojeni i se svou verzí.

Dnes nejčtenější

Další články