Zavřít reklamu

Již mnohokrát jsme vás na našem webu informovali o explozi iPhonu s vadnou, převážně neoriginální baterií. Ty se ve velkém vyrábí především v Číně a do světa jsou mnohdy posílány jakožto originály z dílny Applu, byť o desítky dolarů levnější. Jeden by si tak mohl myslet, že valná většina baterií z Číny je naprostý odpad, který si dá do telefonu jen šílenec. Scotty Allen z youtubového kanálu Strange Parts vás však přesvědčí ve svém novém videu o tom, že tomu úplně tak není.

Mladý youtuber, který je svými pokusy s technologiemi na internetu již velmi dobře znám, se zrovna nacházel v Shenzhenu, když mu baterka jeho iPhonu 7 vypověděla službu. A jelikož je právě Shenzhen mekkou všech opravářů smartphonů, protože v něm seženete naprosto cokoliv, testování baterií již nic nebránilo. Scotty si jich u různých prodejců zakoupil hned několik, přičemž některé z nich prodejci dokonce vydávali za originály. Vzhledem k cenám valné většiny z nich však bylo naprosto jasné, že o originálu nemůže být řeč.

Aby si Scotty alespoň částečně ověřil kvalitu zakoupených baterií, rozhodl se pořídit i jakousi zjednodušenou diagnostiku, která odhalí nejen přesnou kapacitu baterie, ale i počet nabíjecích cyklů, které již má za sebou, či nabíjecí proudy. Tou následně všechny baterie otestoval, díky čemuž si můžeme i my udělat vcelku zajímavý obrázek o jejich úrovni. Ta totiž není alespoň podle videa vůbec zlá. Valná většina baterií se totiž chlubí kapacitou, kterou jejich výrobce udává a nikterak nevybočují ani ve většině dalších ukazatelů. Zajímavé však je, že některé baterie jsou prodávány již s několika nabíjecími cykly, díky čemuž lze vcelku jednoduše zjistit, že se nejedná o zcela nový kus.

Podtrženo, sečteno – neoriginální baterie z Číny určité riziko představují a ani Scottyho test není tak hluboký, aby zaručoval, že žádná z jím zakoupených baterií postupem času například neexploduje. Je však dobré vědět, že i baterie prodávané řádově o stovky korun levněji, než kolik si Apple účtuje za jejich výměnu, mohou disponovat takřka stejnými vlastnostmi jako originály. Zda ale stojí za to riskovat zdraví své a vašeho telefonu kvůli pár ušetřeným stokorunám už je jen a jen na vás.

iPhone 7 battery replacement FB

Dnes nejčtenější

.