Zavřít reklamu

Apple začal tento týden prodávat po dlouhém čekání druhou generaci AirPods s bezdrátovým nabíjecím pouzdrem. To představil před dlouhým rokem a půl společně s bezdrátovou nabíječkou AirPower a původně se říkalo, že to, co dnes Apple prodává jako AirPods s Wireless Charging Case, bude nabízet již v průběhu loňského roku jako mírný facelift původních AirPods. Mělo se jednat o drobnou aktualizaci, díky které získáme jen možnost využívat AirPower naplno a nabíjet na ni kromě iPhone také Apple Watch a právě AirPods. To, že se AirPods měly dostat na pulty již v loňském roce nasvědčuje také fakt, že na krabičce je vytiský rok 2018.

Na druhou stranu nálepka, která je nalepena přímo na krabičce a obsahuje sériové číslo, nabízí datum 03/2019 a také informace o tom, že jsou sluchátka kompatibilní s AirPower. Nechci se pouštět do žádných konspiračních teorií, ale vše na mě působí tak, že Apple zkrátka měl AirPods připravené již dlouhou dobu a s jejich vydáním čekal, aby je uvedl na trh společně s AirPower. Nyní však zjistil, že nabíječka hned tak dostupná nebude, a proto se rozhodl sluchátka uvolnit do prodeje. Říka se sice, že je AirPower již ve výrobě, a to dokonce od začátku letošního roku. V tom případě však nechápu, proč by Apple ještě pár týdnů nebo měsíc nepočkal a neuvedl AirPods společně s AirPower.

Obávám se, že fanoušci se tedy AirPower hned tak nedočkají a Applu její uvedení na trh bude ještě pár měsíců trvat. Pokud totiž skutečně Apple s uvedeném sluchátek čekal až na AirPower, mohl čekat ještě nějaký ten pátek, nic vážného by se nestalo. Zřejmě tedy skutečně zjistil, že by těch pátků bylo až moc, a tak uvedl sluchátka nyní a nabíječky se dočkáme až v průběhu roku. Dobrým znamením však je, že na nálepce je uvedena podpora pro AirPower a tak to vypadá, že s ní Apple stále ještě počítá.


Související články

Dnes nejčtenější