Zavřít reklamu

Na dnešním trhu hudebních streamovacích platforem dominuje Apple Music spolu se Spotify. Přestože se může zdát, že  Music cílí především na své jablíčkáře, i na Androidu se těší solidní popularitě. Podle průzkumu společnosti Sensor Tower byla tato jablečná streamovací platforma nainstalována již na více než 40 milionů Androidích zařízení.

Služby Applu se již brzy rozšíří o Apple TV+:

Podle společnosti je 1. čtvrtletí letoška navíc tím nejlepším, Apple Music z hlediska nových androidích uživatelů zažilo. Jablečná streamovací služba totiž zaznamenala 3,8 milionový meziroční nárůst svých uživatelů a nic nenasvědčuje tomu, že by měl jeho růst zastavit. Služba odstartovala již v roce 2015, kdy se soustředila pouze na iOS zařízení, avšak po pár měsících expandovala i do konkurenčního obchodu Google Play. S naprosto totožným příběhem se pyšní i iTunes, který byl původně určen výhradně pro Macy, avšak posléze se zpřístupnil i počítačům s operačním systémem Windows. Samozřejmě není žádným překvapením, že je služba nejvíce oblíbená ve Spojených státech amerických. Z celkového podílu Android zařízení tvoří totiž právě americký trh neuvěřitelných 28 procent. Na dalším místě, s daleko nižšími čísly, se nachází Indie, která se podílí na krásných sedmi procentech.

Nechme se překvapit, jak se bude Apple Music dařit v budoucnu. Vzhledem k tomu, že obliba streamovacích služeb strmě roste je však více než pravděpodobné, že se i uživatelská základna jablečné streamovací služby výrazně rozšíří. Napomoci by tomu mohly například i balíčky předplatného, které se údajně Apple chystá zavést. Jejich představení jsme se však včera nedočkali a tak až čas ukáže, zda se budeme moci v budoucnu využívat.

Související články

Dnes nejčtenější