Zavřít reklamu

Apple před malou chvilkou zahájil svou mimořádnou jarní Keynote. Ještě před tím, než na pódium Steve Jobs Theater v cupertinském Apple Parku nakráčel ředitel Applu Tim Cook, spustilo se na promítacím plátně v sále video, odkazující na historii, současnost i budoucnost Applu.

V úvodním, barvami hýřícím videu, se v rychlém sledu vystřídaly odkazy nejenom na služby a produkty jablečné společnosti, ale i na jejího spoluzakladatele Steva Jobse a jeho legendární projev, který pronesl v roce 2005 na půdě Stanford University. Kromě zobrazení ikonického kolečka z iPodu a ikonek produktů od Macintoshe po iPhone či Apple Pay nechyběl ani odkaz na letící kladivo, které figurovalo v kultovním reklamním spotu „1984“, propagujícím Macintosh. Záběry chvílemi připomínaly úvodní titulky některých starších bondovek, ale také známou reklamu na iPod s roztančenými siluetami, a nouze v něm nebyla ani o zvuky, nesmazatelně spjaté s jablečnými produkty.

Na dnešní Keynote se předpokládá představení nové streamovací služby Applu, která by měla konkurovat Netflixu, HBO a podobným platformám. Původně se očekávalo, že firma na Keynote odhalí i nové hardwarové produkty, ty ale byly v tichosti představeny v uplynulém týdnu.

Související články

Dnes nejčtenější