Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    Ještě před dvěma lety jsem netušil, že to zařízení existuje. Kdybych stoprocentně existoval na ekosystému Applu, asi bych ho znal a měl dávno. Ale iPhone je pro ně nepoužitelný a ošklivý telefon, takže první Apple výrobek byl iPad Pro, protože po zkušenostech s Androidem vím, že iPad je naopak jediný použitelný, konkurenční platforma ani náhodou tolik nevyužívá možností velké obrazovky. Ale zpět k objevení Apple TV. Tehdy jsem si stěžoval kamarádovi, že Google se svými Google filmy je předražený, s českými titulky je minimální množství filmů a vůbec to celé zamrzlo. Tak jsem se dozvěděl o platformě, na níž jsou filmy levnější, má mnohonásobně větší množství filmů s českou podporou a v lepší kvalitě. Následoval okamžitý nákup. Hned jsem se zamiloval. Dnes to je ve spojení s fantastickou Infuse Pro aplikací věc, která okupuje 95 procent času zapnuté televizní obrazovky. Přetáčení videa, ovládání, to je naprosto boží. Nejsem tradiční iOvce :-), ale bez Apple TV si už nedokážu představit život. Mám přes aplikaci na něj i televizní vysílání, streamování, všechno. Za tohle Applu tleskám.

    Mám Apple TV 4k a je to spíš takový “set top box” pro airplay, protože moje televize airplay nativně ještě neumí. Kdyby se LG pochlapilo a dalo airplay v rámci aktualizace i do modelů z roku 2018, tak bych Apple TV asi zkusil prodat – je to produkt bez budoucnosti, všechny funkce dnes zastoupí přímo televize a mnohem pohodlněji.

    Je vidět že tomu rozumíte. Kdybych chtěl ATV prodat, jak třeba vyřeším v rámci Home Kitu napojení věcí a jejich ovládání na dálku, které delší čas užívám (jako např. od Elgato termostatické hlavice topení na radiátotrech v domě).

    Mám hlavice Netatmo, které bych mohl s ATV taky propojit, ale benefity nějak nevidím – ovládání přes mobil mi tak nějak stačí.

    Apple TV 4. generace používám hlavně se Synology a s jejich DLNA aplikací DS Video. Díky dálkovému ovládání a možností používat i SMB přehrávače jako VLC nebo Infuse se jedná o sice drahé, ale spolehlivé a uživatelsky jednoduché řešení. Dá se i YouTube, Stream, Vimeo, DVTV a další. I nějaké ty jednodušší hry. AirPlay spíš jen pro zajímavost, třeba na fotky i Phone/iCloud. Jsem spokojený, ale konkurence v segmentu je velká. Cena je vyšší, což je u Apple tradicí, ale když je to pod 5 000 Kč, tak to ještě tak nebolí. Vyzkoušel jsem v předchozích generacích různé mediaboxy s proprietárním Linuxem a už raději ne. Android TV (Xiaomi Mi TV Box S ?) může být dobrá konkurence, ale zatím nemám potřebu je ani zkoušet.

Vložte vlastní komentář

celý text