Zavřít reklamu

Když Apple v červnu 2017 světu poprvé ukázal nadupaný iMac Pro, všem bylo prakticky hned jasné, že si nechá za tuto bestii pořádně zaplatit ve všech jejich konfiguracích. Když proto v prosinci téhož roku do nabídky svého Online Storu tento stroj přidal, valná většina jablíčkářů si jej vyzkoušela ze zvědavosti nakonfigurovat na maximum, aby mohli záhy zatajit dech nad jeho brutální cenou. Ta se totiž  i s veškerým příslušenstvím vyšplhala na 409 470 Kč. Tuto částku však nyní Apple překonal přidáním nových možností RAM pamětí a grafik. 

Ode dnešního dne si můžete svůj iMac Pro osadit až 256 GB RAM pamětí, za kterou si Apple účtuje příplatek 166 400 Kč oproti základní 32 GB RAM. Stroj pak můžete vylepšit i přidáním grafiky Radeon Pro Vega 64X s 16 GB pamětí HBM2, za kterou si připlatíte 22 400 Kč oproti základní Radeon Pro Vega 56 s 8 GB paměti HBM2. Podtrženo, sečteno – díky těmto novinkám vás nyní může iMac Pro s veškerým příslušenstvím bez předinstalovaných softwarů vyjít na 501 770 Kč. S předinstalovanými programy Final Cut Pro X a Logic Pro X pak zaplatíte 515 050 Kč. 

Applu se tak opět podařilo posunout pomyslné hranice cen svých produktů o pořádný kus dál. Pravdou však je, že zrovna u iMacu Pro se dá tento krok pochopit asi nejlépe ze všech. Jeho cílová skupina je totiž dosti specifická a přestože se mnohým z nás zdá cena půl milionu za počítač jako naprosto šílená, některým kupcům se může iMac zaplatit z jedné či dvou větších zakázek. Maximálně jej totiž skutečně jen ti nejlepší z nejlepších.

Dnes nejčtenější

Další články