Zavřít reklamu

Minulý týden nadzvedlo mnohé ze židlí jablíčkáře tvrzení předního analytika Ming-Chi Kua, dle kterého má Apple v plánu spustit hromadnou výrobu jeho chytrých brýlí na konci letošního či začátku příštího roku. Není se tak čemu divit, že prakticky ihned poté začali přicházet designéři se svými koncepty, které mají fanouškům Applu přiblížit, jak by mohly jeho chytré brýle vypadat. S jedním skutečně povedeným konceptem se pochlubil i designér Xhakomo Doda. Jeho výtvor si můžete prohlédnout v galerii níže.

Jak můžete na konceptu vidět, brýle by mohly být modulární, díky čemuž by je nebyl problém dokonale přizpůsobit vašim požadavkům. Důležitý by totiž byl de facto jen černý díl se senzory, ke kterému byste pak už „jen“ připojovali zbytek. Pokud by se Apple k podobnému řešení odhodlal, teoreticky by mohly být jeho brýle využívány i jako dioptrické, jelikož by u nich bylo poměrně jednoduché vyměňovat v případě zhoršujícího se zraku skla. Přizpůsobení by ale zajisté ocenili i ti uživatelé, vždy dokonale sladit svůj outfit se vším, co s sebou mají. Právě vyměnitelné obroučky by jim to totiž bez problému umožnily.

V tuto chvíli bohužel nemáme sebemenší tušení, jak budou chytré brýle z dílny Applu vypadat. Přestože je tento produkt dle dostupných informací ve vývoji již poměrně dlouho, úniků, které by jej poodhalily, je pramálo. Před dvěma lety jsme se sice dozvěděli, že pro brýle vyvíjí Apple speciální operační systém nazvaný rOS, který má vycházet z iOS, avšak od té doby již žádné větší úniky na světlo světa nedorazily. I přesto jsou ale mnozí analytici v čele s Ming-Chi Kuem přesvědčeni, že hromadná výroba brýlí začne již za pár měsíců, z čehož vyplývá, že i jejich představení pomalu ale jistě klepe na dveře.

A jak vnímáte tento produkt vy? Je tohle přesně ta cesta, kterou by se měl Apple vydat bez ohledu na to, jak budou první verze úspěšné, nebo je naopak vize chytrých brýlí slepá ulička a kalifornský gigant by se měl raději věnovat tomu, co umí nejlépe – čili počítačům, smartwatch a telefonům? Dejte nám vědět do komentářů.

Související články

Dnes nejčtenější