Zavřít reklamu

Fanoušci adventurních her jistě už slyšeli o sérii Legacy. První dva díly byly velmi povedenými point-and-click adventurami ve 3D a ani třetí díl nebude výjimkou. Jeho podtitul nese název The Hidden Relic a naleznete jej v App Storu už dnes.

Titul Legacy 3 – The Hidden Relic dokonce už před svým vydáním získal ocenění mezi indie hrami na Sweden Game Arena 2018. Už kvůli tomu bylo jasné, že vývojáři opět předvedli své kvality a my se máme na co těšit. Zasazením se jedná o prequel, časově se tedy přesuneme před děj prvních dvou dílů. Opět však tvůrci budou testovat naši paměť a schopnost řešit nejrůznější hádanky, tentokrát coby mladý archeolog, který se snaží najít svého ztraceného učitele.

Děj hry bude plynout velmi pomalu, jak jsme si již u této série zvykli. Pokud se příliš poženete kupředu, budou pro vás hádanky složitější. Je tak potřeba zpomalit a opravdu přemýšlet při jejich řešení, rozhodně se vám nevyplatí pouze hádat, který „výsledek“ je správný. Titul se rozhodně nedá označit za snadný, což však mnoho hráčů považuje za velké plus. Lehkých puzzle her nalezneme v App Storu opravdu hodně, těch těžkých a zároveň povedených naopak velmi málo.

Samozřejmě je připraven i systém nápovědy, pokud se na nějakém místě zaseknete až příliš dlouho. Nemělo by se tak stát, že by vás hra svou náročností zcela odradila od jejího dohrání. Grafická stránka hry je na indie titul velmi povedená a dokáže navodit skvělou atmosféru, jak můžeme vidět už v traileru. V něm se dozvíme také to, že nás celkem čeká více než 20 místností plných puzzlů propojených příběhem. Pokud vás popis titulu zaujal, můžete si jej stáhnout z App Storu už nyní za 79 Kč.

[appbox appstore id1443795686]

Dnes nejčtenější

Další články