Zavřít reklamu

Že se již brzy dočkáme dvojice nových jablečných tabletů – konkrétně 10,2″ iPadu 7. generace a 7,9″ iPadu mini 5 – víme díky mnoha analytikům pěkných pár měsíců. Vypadá to však, že Apple představením této dvojice letos na poli tabletů ani zdaleka nekončí. Podle leakera, který na Twitteru vystupuje pod přezdívkou CoinX, totiž ve svých laboratořích vyvíjí i zcela nový 10,5” iPad. O nástupce modelu Pro se ale jednat nemá. 

Mnoho detailů leaker o novince nesdělil. Dle jeho tweetu však tento model 25. března po boku výše zmíněné dvojice nepředstaví. Jeho odhalení se tedy dočkáme pravděpodobně až v průběhu letošního roku. Jasno není v tuto chvíli ani v tom, jaké místo by měla tato novinka v portfoliu Applu přesně zaujmout. Je ale poměrně pravděpodobné, že jej Apple bude vnímat jako jakýsi mezistupeň mezi levným iPadem 7. generace a iPadem Pro. Očekávat tak u tohoto modelu lze například procesor výkonnější než právě v iPadu 7. generace, avšak design s tlustými rámečky. 

Jelikož se jedná o první zmínku o podobném produktu, měli bychom jí zatím brát s patřičnou rezervou. Je však potřeba podotknout, že CoinX se v minulosti ukázal jako velmi spolehlivý, když v létě loňského roku odhalil názvy iPhonů a později i přesnou tloušťku iPadu Pro spolu s několika dalšími detaily. Zda se ale trefil i tentokrát ukáže až čas. 

Dnes nejčtenější

Další články