Zavřít reklamu

Nedávno se nám na e-mail redakce ozval jeden z našich čtenářů, který nás požádal o vytvoření návodu. Jak už to máme ve zvyku, tak přání našich čtenářů plníme a v tomto případě tomu není jinak. V dnešním návodu si proto ukážeme, jak si do aplikace Wallet přidat věrnostní karty od různých společností, například TESCO Clubcard, kartičku do České Pošty, apod. Aplikace Wallet byla až donedávna v České republice prakticky nepoužívaná aplikace, avšak po spuštění Apple Pay ji rozhodně většina z vás už spustila. Mimo platební karty lze tedy do Wallet přidat i věrnostní karty. Zdržme se tedy úvodních formalit a vrhněme se přímo na věc.

Jak do Wallet přidat věrnostní kartu

Celý tento postup má dvě možnosti provedení. První postup je oficiálnější, avšak ne příliš dostupný. Druhý postup poté funguje 100% na každou věrnostní kartu. Prvně tedy kartu zkuste přidat prvním způsobem. Pokud se proces nepodaří, tak se vrhněte na druhý způsob.

První způsob – oficiální aplikace

Prvním způsobem je jednoduché přidání věrnostní karty přímo přes oficiální aplikaci prodejce nebo společnosti. Těchto společností momentálně hodně není a nepodařilo se mi žádnou takovou v Česku najít. Každopádně vždy musíte v aplikaci hledat možnost v podobě „Přidat aplikaci do Wallet“ apod. Oficiální možnost přidání karty do Wallet máte například u aplikací Walgreens Balance Rewards, Coca-Cola Vending Pass, Kohl’s Yes2You Rewards. V Česku aplikaci Wallet podporují Nike+, Starbucks, Nespresso, iStyle, iSetos, Epic Music Club, většina leteckých společností a pro vstupenky je podpora od GoOut, Ticketstream, Ticketlive, smsticket, FlixBus, Leo Express. Děkujeme čtenáři Lukášovi za doplnění.

Druhý způsob – využití Stocard

Druhý způsob, který nejspíše využije většina z vás, funguje na všechny věrnostní karty. Ke správné funkci je nutné, abyste si stáhli aplikaci Stocard – můžete tak učinit pomocí tohoto odkazu. Po stažení Stocard otevřete a přidejte si pomocí ikony „+“ v pravém horním rohu věrnostní kartu. Nejdříve vyberte, od jaké společnosti karta je, a poté najeďte fotoaparátem na čárový kód karty. Pokud se sken nepodaří, tak můžete samozřejmě číslo vypsat ručně pomocí možnosti Vložit ručně. Po naskenování se karta ihned objeví v seznamu věrnostních karet. Nyní už pouze stačí kartu rozkliknout a ve spodní části zvolit možnost Sdílet kartu. Objeví se menu, kde klikněte na Přidat do Apple Wallet. Poté už stačí přidání potvrdit tlačítkem Přidat v pravém horním rohu obrazovky. Karta se poté přidá do Wallet a máte k ní přístup jak přímo z aplikace, tak dvojitým poklepáním na boční tlačítko (iPhone X a novější) či dvojitým poklepáním na home button (starší iPhony).

Pokud vám karta nejde do Wallet přidat, vyzkoušejte ji přidat do Stocard znovu. Nevyplňujte však žádné další informace a detaily, pouze naskenujte čárový kód, a poté kartu přidejte do Wallet.

Možnost přidání věrnostních karet do aplikace Wallet je naprosto parádní. Při placení jednoduše stačí dvakrát stisknout tlačítko pro aktivaci Wallet a najet si na věrnostní kartičku, kterou můžete ihned ukázat pro načtení. Na úplný závěr bych rád dodal, že pokud máte i vy nějaký tip na návod, popřípadě byste se chtěli dozvědět něco, co vás zajímá, tak nám to můžete dát vědět. Stačí napsat e-mail na adresu pavel.jelic@letemsvetemapplem.eu.

ios_wallet_vernostni

Dnes nejčtenější

.