Zavřít reklamu

Pokud se chystáte založit si vlastní společnost, v žádném případě nepoužívejte jako její logo jablko či cokoliv, co se mu alespoň trochu podobá. V opačném případě by vám totiž mohl Apple přidělat nehezké vrásky na čele. Své o tom ví norská společnost Fremskrittspartiet (v překladu Pokroková skupina). Tuto společnost totiž reprezentuje logo ve tvaru jablka, což se Applu samozřejmě nelíbí.

Logo společnosti Fremskrittspartiet se od loga jablečné společnosti liší snad ve všech ohledech a prakticky mají obě loga společný jenom tvar. Logo Fremskrittspartiet má červenou barvu, jiný tvar šťopky, lísteček, uprostřed písmeno F a dokonce ani nedisponuje nakousnutým tvarem. Na první pohled by mě snad ani nenapadlo, že by takové logo mohlo být někdy osočeno z toho, že se podobá tomu od Applu. Opak je však pravdou a Apple nedávno zaslal námitkový dopis norskému patentovému úřadu. V tom  stojí, že Fremskrittspartiet používá logo, které připomíná celosvětově uznávané logo Applu, které vlastní ochrannou známku. Lidé by si tak mohli tyto dvě naprosto odlišné společnosti plést. Fremskrittspartiet si své logo zaregistroval pro počítačový software, digitální média, papírové výrobky, domácí potřeby, textilní výrobky v podobě vlajek, oblečení a hry.

Loga obou společností si můžete prohlédnout níže:

Prozatím není vůbec jasné, jak se tato situace rozuzlí. Apple se však nechystá tuto situaci nechat jen tak. Již brzy by měl patentovému úřad dodat další dokumenty, které by jej měly přesvědčit o pravdě kalifornského giganta. Ať však dopadne zápletka tak či onak, v očích mnoha lidí bude spíše úsměvná. Logo společnosti Fremskrittspartiet se totiž oproti logu od Applu liší doopravdy snad ve všech směrech a zaměnění za logo Applu je tak více než nepravděpodobné. Jaký máte na tuto kauzu názor vy? Dejte nám to vědět do komentářů.

Související články

Dnes nejčtenější