Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Double click na home button a uz platim 👌🏻

  Tak tomu říkám VOPRUZ!!!! Vtáhnu peněženku, přiložím k terminálu a je okamžitě zaplaceno, nemusím nikde nic zadávat ani žádný DOUBLE CLICK, Face ID a podobné ko-ko-tiny s telefonem.
  A jen šáhnu do zadní kapsy pro peněženku, než do přední pro mobil. U mě vyhrává na celé čáře klasická karta, ta je rychlejší!

  Používám a perfekt. Platil jsem i nad 2tis. což po mě většinou vyžadovalo vložit kartu do terminálu a zadat pin. S apple pay vůbec nic ani pin. .. I platby v zahraničí fungujou bez problému. Němčouři z toho byli celkem vyjevený, což mě překvapilo, když u nich tato služba funguje delší dobu. 🙂

  Apple Pay na hodinkách je jednoduše závislost 😂👍

  Tak pokud nemusíš už nic dodatečného dělat, tak ano, to by pak bylo rychlejší, než klasicky přiložit peněženku s kartou (dost tupců totiž v dnešní době neví, že nemusí peněženku otvírat a kartu vybírat z peněženky….)….
  Škoda, že mi jakékoli hodinky dělají blbě na ruce, to bych si je možná pořídil.

  A co když máš v peněžence víc než jednu bezkontaktní kartu?
  To pak nestačí přiložit peněženku, že…?

  Tomáš Sura – ale je zapotřebí i tak stisknout 2x boční tlačítko popr zadat kód telefonu. To mackani tlačítka je jediná věc co mě na tomto vadí. Hw tlačítka od iPhonů 7 vůbec nepoužívám. Doufám ze to v iOS 13 “opraví”.

  To dvojí mačkání se mi taky nelíbí, vlastně celkově nemusím HW tlačítka. Líbilo by se mi spouštění Apple Pay (rozpoznávání obličeje) nějakým softwarovým tlačítkem na zamykací obrazovce, jak jsou ikony pro zapnutí baterky a foťáku.

  Tomáš Sura: nevím jak u IP X, ale u IP 7 buď dvakrát zmáčknu home buton a přiložim k terminálu a nebo druhá možnost, přiložim k terminálu a jen přiložim prst na homebuton ( nemačkám)

  No hlavně jsem rád, že je s Apple Pay částka okamžitě stržená na účtu, s kartou jsem udělal o víkendu několik nákupů a potom se to v průběhu týdne teprve strhávalo a já řval “co mi to zase berou kurva”😂

  Mirek 77: Aha, zajímavé. Přítelkyně má XR, ale ještě s tím neplatila, tak, budem muset vyzkoušet. Spíš jen tak pro zajímavost, stejně je asi nejlepš, kliknout autorizovat a potom přiložit.

  Včera jsem totiž platil a nejdřív přiložil k terminálu a pak chtěl autorizovat přiložením prstu, jenže jsem homebuton zmáčkl a tím platbu přerušil. Pak teda stačil „dvouklik“ a hned se to chytlo. Takže určitě doporučuju klikat a pak užjen přikládat.😉

  Tomu říkám komfort :-D Klasika je 1000000000000000x lepší, vytáhneš peněženku, přiložíš k terminálu a je zaplaceno okamžitě, u mobilu začínáš stejným způsobem, akorát pak musíš něco klikat, atd.

  Milý Kamile, peněženku díky této možnosti již sebou nenosím.. A když jsem ještě nosil bylo to ještě doprovázené opruzem s vytažením karty z peněženky ven..

  Mára Suchopárů: že se v Německu diví je asi normální vzhledem k rozšíření. V Itálii je to podobný. Ani v jedné z těchto zemí to nenabízí žádná velká banka. Navíc třeba v IT je u Sparkasse vyřízení ApplePay tak komplikovaný, že nemá smysl se tím zaobírat :-D

  Mě to přijde vtipný,neandrtálci objevili ameriku a všichni z toho mají vánoce 😃🙏🏻,většinou používají  pay ti co nemají dost peněz na účtu🙈😃🤘🏻

  Asi tak, nejlepší a nejrychlejší je přiložit peněženku a je okamžitě zaplaceno. Vytahovat mobli a maČkat na něm tlačítka, nebo Face ID a podobné šaškárny mi opravdu smysl nedává….

  Ani u iPhone X není třeba mačkat HW boční tlačítko, stačí v menu nastavit aktivaci po přiložení a pak není potřeba nic mačkat. U hodinek jsme to ještě nezkoušel.

  Honza K – ses si jistej? Co jsem zkoušel všechny možnosti, tak pokud tel. nastavim abych nemusel boční tlačítko mackat, tak to po mě chtělo zase kód telefonu. Při aktivním face id to chtělo dvojklik vždy. Buď před prilozenim k terminálu nebo po.

  V tom clanku je bohuzel spousta nesmyslu. APay je rychlejsi prave kvuli zminenemu “aktivnimj NFC”, protoze normalni karta potrebuje nasbirat energii z elektromagnetickeho “contactless” pole terminalu. Jinak zadne osobni udaje a podobne nejsou ve hre, nestraste lidi ze se z jejich platebni karty prenaseji osobni udaje. CVC/CVC samozrejme taky ne, protoze neni na cipu, jenom vytistene vzadu. Zadny “jedinecny kod” oproti normalni karte Apple Pay nema, platebni data z karty a Apple Pay do terminalu jsou temer stejna.

  Raiffeisenbank úplně zaspala, a to se holedbá stále oceněním „Nej banka“. Uvažuji o odejítí k jiné bance. To je ostuda, takto zaspat!

  Milan – Já to udělal. Výhoda je v tom ze člověk dnes napr u air banky muže mít účet i ladem a přitom neplati ani korunu. Takže já to vyřešil tak ze mám úcty u dvou bank.

  takoveho nadseni a presto kdyz jdu s kolegyni na obed, tak tu kartu mam v ruce driv, nez ona otevrenou svoji na hodinkach, nehlede na to ze v tom obchode/restauraci, nez to natukaj tak si clovek stihne pripravit kartu jak fyzickou, tak tu mobilni :D

  vcera jsem sel na drink do rana s kamosem, on ze ma apple pay a karta ze uz je zbytecne, ze uz ji nema ani u sebe :D
  jdeme platit a ma vybitej mobil :D dekuju za tu vymozenost, ze to platbu prodluzuje o to ze mu musim poslat cislo uctu a cekat den na penize :D

  Já to říkám pořád, karta je rychlejší.
  1. Mít u sebe OP je povinnost a většinou máš OP v peněžence s platební kartou.
  2. Je jedno zda vytahuješ z kapsy mobil, nebo kartu obojí je stejně rychlé.
  3. Spousta neandrtálců neví, že karta se z peněženky nevytahuje, takže pro ně: stačí vytáhnout peněženku z kapsy a přiložit k terminálu, okamžitě se provede platba, jednodušší než facka a okamžité, narozdíl od platby mobilem. U mobilu musíte navíc něco potvrzovat/klikat – prostě práce navíc!

  Ale chápu, že pro 10tileté uhrovité adolescenty je to „must have“ fíčura :-D

  Takže si to shrneme :D
  1. Ne není, opravdu už ne (a možná pro Vás bude překvapením, že se tam již ani nezapisuje zaměstnavatel)
  2. U mobilu odpadá nutnost “tasit” z peněženky a matlat pin při větší transakci. U hodinek se o rychlosti snad nemá cenu ani bavit (ano, možná teď nevěřícně kroutíte hlavou, ale jde to)
  3. Spousta neandrtálců není schopna obsloužit vícero karet najednou, takže milý Kamile věř, že pokud máš v peněžence více jak jednu kartu není to úplně ono.

  Ale chápu, že lidi, kteří ještě mají zažité, že nošení OP je povinnost, ďábelským strojkům na placení prostě nevěří.. Nebo tuto možnost nemáš..

Vložte vlastní komentář

celý text