Zavřít reklamu

Spekulace o nových možnostech předplatného, které rozpoutaly novinky v řádcích bety iOS 12.2, nyní Apple potvrdil v příspěvku na App Store Connect, který slouží jako jakýsi portál s tipy a triky pro vývojáře. Vývojáři budou dle něj mít již brzy možnost nabízet různé formy zvýhodněného předplatného, které by měli využívat primárně na znovuzískání bývalých uživatelů jejich aplikací s možností předplatného. Jednoduše to znamená, že pokud jste si v nějaké aplikaci zakoupili například výhody v podobě periodického předplatného, a poté jste jej zrušili, tak vám vývojáři mohou nabídnout speciální nabídku v podobě předplatného za lepší cenu.

Pojďme si to převést do praxe. Osobně si platím předplatné aplikace VSCO k úpravě fotografií v mém iPhonu. Kdybych se nyní rozhodl předplatné ukončit, a to z jakéhokoliv důvodu, tak bude dost pravděpodobné, že jednoho dne dostanu výhodnou nabídku k opětovnému zakoupení předplatného. Tímto na mě vydělá vývojář tím, že zaplatím za předplatné. Na druhou stranu vydělám i já, jelikož získám přístup k prémiovému obsahu za lepší cenu.

Předplatné v iOS:

Formy předplatného

K dispozici by mělo být hned několik forem zvýhodněného předplatného. První bude ve formě několikadenního využívání prémiových služeb zdarma. Druhá forma nese název Pay As You Go (volný překlad „postupné placení“). Uživatel v tomto případě získá možnost zaplatit si zvýhodněné měsíční předplatné na určitou dobu. To znamená, že uživatel získá například po dobu tří měsíců zvýhodněnou cenu. Avšak po uplynutí této doby se cena předplatného vrátí do normálu. Třetí forma zvýhodněného předplatného se nazývá Pay Up Front, tzn. zaplacení dopředu. V tomto případě získá uživatel možnost předplatit si aplikaci na nějakou dobu dopředu – například získá půl roku předplatného za 5 dolarů, namísto toho, aby zaplatil 50 dolarů.

Vývojáři budou schopni pomocí speciálního nástroje určit, který uživatel u aplikace zrušil předplatné. Právě pomocí tohoto nástroje získají vývojáři skvělou možnost, jak získat uživatele zpět na svou stranu. Jednoduše jim nabídnou lepší cenu a také mohou spoléhat na to, že po skončení zvýhodněného předplatného uživatelé na ukončení zvýhodnění zapomenou a zaplatí tak plnou částku. Speciální akce jsou pro vývojáře dostupné v Xcode 10.12 Beta a implementovat je budou moci do všech nynějších operačních systémů od jablečné společnosti.

predplatne-ios-fb

 

Dnes nejčtenější

.