Zavřít reklamu

YouTube a děti – to je spojení, které se v posledních dnech řeší hned u dvou zpráv. První z nich se týká mazání stovek kanálů a desítek milionů komentářů, která nějakým způsobem vyzývají či řeší zneužívání dětí. Druhá novinka je o poznání pozitivnější, YouTube totiž konečně spustil službu YouTube Kids i v České republice.

Problém s citlivými videi a komentáři řešili ve společnosti už delší dobu a nyní konečně přichází řešení. Smazáno bylo více než 400 účtů a desítky milionů komentářů. Navíc se tým, starající se v YouTube o tuto problematiku, neustále rozrůstá, aby byl schopen řešit všechny situace co nejrychleji a nejlépe.

Není se čemu divit, že se firma tolik snaží, protože poté, co se informace o tomto problému dostaly na veřejnost, velcí inzerenti v čele s Epic Games (Fortnite), Nestlé a Disney stáhly z YouTube své reklamy. Mnoho dalších společností požádalo YouTube o prošetření celého problému. Smazáním účtů a komentářů tak práce YouTube rozhodně nekončí. Musí samozřejmě i nadále kontrolovat veškerý obsah a ještě lépe se pokusit přijít s řešením, jak podobným situacím předcházet.

Konečně u nás

Pokud se bojíte, aby se vaše děti nedostaly k těmto, nebo jinak nevhodným, videím, skvěle vám poslouží YouTube Kids. Jde o samostatnou platformu, která má být pro děti bezpečná a jednoduchá. Dostanete se k ní pomocí aplikace pro iPhone nebo iPad přímo z App Storu. YouTube Kids vybírá vhodná videa pomocí velkého množství nastavených filtrů, ale také díky zpětné vazbě uživatelů a kontrol zaměstnanců. Samozřejmě i samotný YouTube přiznává, že se může stát, že nějaké méně vhodné video proklouzne, a proto stále pracují na vylepšeních.

Jestliže chcete mít plnou kontrolu nad tím, co vaše děti sledují, můžete jim manuálně schvalovat vhodná videa a kanály. Pro každé dítě je možné mít vlastní profil s jiným nastavením a také časovačem, který hlídá, aby děti nesledovaly videa moc dlouho. Více informací najdete na této adrese.

[appbox appstore id936971630]

Související články

Dnes nejčtenější