Zavřít reklamu

O projektu Titan, tedy tajemstvími opředeném autonomním autě Applu či minimálně jeho samořiditelném systému, jste se na našem magazínu mohli dočíst již několikrát. Autonomně řízená auta se totiž stále častěji označují za revoluci dopravy, která podle mnoha analytiků dřív či později přijít musí. Jak ale vlastně bude auto Applu, které by dokázalo brázdit silnice bez řidiče, vypadat? Německý portál Manager Magazin dnes přišel se skutečně zajímavou zprávou. Dle jeho zdrojů totiž Apple Car nebude žádný sporťák, jak mnozí předpokládali, nýbrž elektrododávka.

Podle Němců měli designéři Applu navrhnout hned několik prototypů, v kterých figurují dodávky černé a stříbrné barvy. Barevná kombinace by měla silně připomínat řadu jablečných telefonů, které jsou po celém světě nesmírně populární. Apple by měl také pracovat na vývoji svých vlastních baterií, elektromotorů, speciálních sedaček a samotných komponentů pro interiér autonomních vozidel. Kdy bychom se však mohli první ukázky jablečných dodávek dočkat je ve hvězdách. Nicméně analytik Ming-Chi Kuo se nechal v minulosti slyšet, že příchod této novinky očekává mezi lety 2023 až 2025.

Koncept interiéru Apple Car od designéra Matías Papalini:

V současné době využívá samotný Apple dodávek, které jsou vybaveny systémem LiDAR, k mapování jejich okolí. Tímto krokem by mělo dojít k výraznému zlepšení jablečných map, kterými chce kalifornský gigant přímo konkurovat Googlu. Zdali je informace o elektrických dodávkách pravdivá, v tuto chvíli samozřejmě potvrdit nemůžeme. Pravdou však je, že se v minulosti zprávy o tom, že by mohl Apple přijít s vlastními dodávkami, které by právě jeho systémy využívaly, již objevily. Většinou se však jednalo spíše o plány upravit určité modely již zaběhlých automobilek právě technologiemi Applu. Ale kdo ví, třeba právě tyto plány Apple přehodnotil a pustil se do něčeho zcela jiného.

Dnes nejčtenější

Další články