Zavřít reklamu

Pokud čtete náš magazín, tak patříte zcela jistě mezi opravdové fanoušky jablečné společnosti. Opravdoví fanoušci vědí o produktech Applu opravdu téměř vše – veškeré specifikace, úniky, zprávy a další. Každý správný fanoušek by měl ale také umět v iOS napsat jablečný symbol, který má podobu . Pojďme se tedy společně podívat na to, jak v operačním systému iOS na vašem iPhonu či iPadu jednoduše nastavit jednoduché psaní symbolu nakousnutého jablíčka.

Jak v iOS napsat  ?

Nejprve je nutné, abyste si symbol zkopírovali. Symbol máte k dispozici níže, tudíž na něm stačí podržet prst, počkat dokud se neoznačí, a poté stisknout tlačítko Kopírovat.

Nyní otevřete nativní aplikaci Nastavení a zde rozevřete kolonku Obecné. Po rozkliknutí sjeďte trochu níže, dokud nenarazíte na možnost Klávesnice, kterou otevřete. Zde klikneme na políčko Náhrada textu. V rozhraní pro náhradu textu tapneme v pravém horním rohu na ikonu „+“ a do textového pole Fráze vložíme zkopírovaný symbol . Do textového pole Zkratka napíšeme text, po jehož napsání se písmena promění v symbol nakousnutého jablka. V mém případě jsem zvolil zkratku „aappll„. Poté stačí kliknout na tlačítko Hotovo v pravém horním rohu obrazovky. Nyní, kdykoliv a kdekoliv v iOS napíšete zkratku aappll, či jinou, kterou jste si sami nastavili, tak se promění v symbol Apple loga.

Některé služby od Applu se dají jednoduše vyjádřit naprosto přesně právě tímto znakem. Příkladem nám může být služba Apple Pay, kterou sama jablečná společnost označuje jakožto  Pay. Jednoduše tak stačí například do textového pole v chatu napsat „aappll Pay“ a nastavená zkratka aappll se rázem promění v symbol .

symbol_apple_ios_fb

Související články

Dnes nejčtenější

.