Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Proč nemám věřit tomu, že je 363 milionů kilometrů daleko?

  Třeba proto, že rychlostí 3800 km/h uletí za rok 33.3 milionů km?

  Víme, že se tělesa ve vesmíru pohybují i jinak než jen od sebe po přímce?. A že takový poloměr orbitu, po kterém se pohybuje Země kolem Slunce je cca 150 000 000km. Dál to nechám na vaší představivosti.

  A Vy si myslíte, že Země je středem vesmíru a vůbec se nepohybuje? Pohybuje se a setsakra rychle. Takže nezáleží jen na tom, jakou rychlostí se pohybuje onen elektromobil, ale kde se právě nachází země.

  Myslím, že by Musk měl dostat hoooodně tučnou pokutu za úmyslné znečišťování vesmíru…

  Vzdálenost byla jistě myšlena mezi oběžnými drahami Země a Marsu. Samozřejmě, že může být Mars na druhé straně Slunce a při letu ze Země na Mars se nějakou dobu vzdalujeme planetě Mars. Když se chce opravdu dosáhnout třeba opravdu Marsu, říká se časovému období „okno“. To je termín startu dán výpočtem doby letu na oběžnou dráhu Marsu, aby byl Mars při naše, doletu „doma“ (nejblíže Zemi) a ne zrovna „u sousedů“ na opačné straně Slunce. Paní Škubánková také nejde k paní Bramburkové na návštěvu v papučích přes chodbu o neděli, když ví, že je v na výletě, to by musela v papučích přes sníh a o hodně dále. (to jen pro názornost těm, které fyzika, matika nebavila).

  (Omluva, opravy z noťasu, na mobilu se mi blbě píše, ještě jak smazat předchozí).
  Vzdálenost byla jistě myšlena mezi oběžnými drahami Země a Marsu. Samozřejmě, že může být Mars na dopačné straně Slunce a při letu ze Země na Mars se někdy nějakou dobu vzdalujeme planetě Mars. Když se chce opravdu dosáhnout třeba Marsu, říká se časovému období startu „okno“. To je termín startu, který je dán výpočtem doby letu na oběžnou dráhu Marsu, aby byl Mars při našem doletu „doma“ (nejblíže Zemi) a ne zrovna „u sousedů“ na opačné straně Slunce. Paní Škubánková také nejde k paní Bramburkové na návštěvu v papučích přes chodbu o neděli, když ví, že je v na výletě, to by musela v papučích přes sníh a o hodně dále. (to jen pro názornost těm, které fyzika, matika nebavila) :)

  ..ještě opravím: (nejblíže Zemi) – Lépe: aby naše dráha ze Země na Mars byla nejkratší (Země při doletu na Mars může být naopak na opačné straně Slunce) Ikdyž zrovna současná doba letu Ze-Ma je cca +/- 1 pozemský rok, takže při doletu na Mars Země nejblíže Marsu skoro je.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.