Zavřít reklamu

Včera večer jsme se konečně dočkali vydání slibovaného updatu systémů iOS a macOS, které opět zprovoznily skupinové hovory FaceTime. Ty Apple na začátku minulého týdne zařízl poté, co se začaly internetem šířit zprávy o vážné bezpečnostní chybě, která umožňovala velmi jednoduše odposlouchávat volaného, aniž by vůbec zvedl příchozí hovor. Portálu MacRumors se však podařilo zjistit, že odposlech nebyl jediným závažným problémem, který Apple včerejšími aktualizacemi zalátal. 

Podle vyjádření Applu nalezli při opravách odposlechu ve FaceTime jableční inženýři i další poměrně závažnou chybu, která se týkala zabezpečení Live Photos. Mnoho detailů o tom, jak bylo tuto chybu možné zneužít, bohužel v tuto chvíli nemáme, šušká se však o tom, že se přes ní mohl útočník “prokousat” až přímo k fotkám. Znovu však opakuji, že se jedná o pouhou ničím nepodloženou spekulaci kolující po internetu. 

Představení skupinových hovorů FaceTime a všech jejich funkcí jsme se dočkali už vloni na WWDC:

Apple včera mimo jiné znovu potvrdil to, že skupinové hovory FaceTime zůstanou pro uživatele, kteří mají na svých zařízeních nainstalovaný iOS 12.1.3 či starší nebo první verzi macOS 10.14.3 či starší nadobro deaktivované a k jejich opětovné aktivaci je tak nutný přechod na nejnovější verzi. Chybu totiž nelze napravit jinak, než právě updatem softwaru. 

Doufejme, že se tedy Apple z chyb poučí a své systémy bude veřejnosti servírovat o poznání prověřenější. Tak velký poprask, jaký si za svůj přešlap vykoledoval nyní, totiž určitě znovu zažít nechce. Podobná facka je ale holt čas od času potřeba. 

Související články

Dnes nejčtenější