Zavřít reklamu

Když na konci loňského roku dostal Apple zákaz prodejů starších iPhonů v Německu, valná většina jablíčkářů si myslela, že si z něj stejně jako v Číně nebude dělat těžkou hlavu. Kalifornský gigant však ze svých Apple Storů a Online Storu iPhony 7 a 8 skutečně stáhl a ve své nabídce tak ponechal jen vloni představený iPhone XR, XS a XS Max s tím, že ostatní modely navrátí, jakmile se soudní spor s Qualcommem, který stažení iPhonů zapříčinil, dořeší. Jelikož je však konec soudní tahanice v nedohlednu, začal Apple pracovat na plánu B. 

Německému portálu WinFuture se podařilo od některých maloobchodních prodejců zjistit, že Apple začal pracovat na upravených verzích iPhonů 7, 7 Plus, 8 a 8 Plus, které již nebudou porušovat v ničem patenty Qualcommu a bude je tak možné v Německu bez problému prodávat. Úprava by měla spočívat především v přepracovaném modemu, jehož minulá verze zákaz zapříčinila. Po stránce designu se však iPhony nezmění.

iPhone 7 a iPhone 7 Plus:

Jelikož přípravy nových verzí iPhonů 7 a 8 samotný Apple zatím nepotvrdil, o jejich dostupnosti se toho zatím příliš neví. Němečtí obchodníci prý ale kalkulují s tím, že jim na sklady dorazí zhruba za čtyři týdny, tedy na začátku března. Zda je ale budou moci okamžitě začít prodávat samozřejmě netuší. Jelikož je ale absence těchto modelů na pultech obchodů pro Apple každodenní ztrátou, dá se očekávat, že se bude o znovuobnovení jejich prodejů v co nejkratším čase. 

Co na to Qualcomm?

Pokud Apple staronové iPhony v Německu opět uvede, dá se očekávat, že proti němu začne Qualcomm bojovat ještě usilovněji. Ostatně, ve svých útocích nepolevuje a snaží se německé soudy přesvědčit i o zákazu prodeje iPhonů představených vloni a to prakticky bez ohledu na to, jak velkou újmu a zda vůbec nějakou jejich prodeje společnosti vytvořily. O zákazy prodejů iPhonů navíc světově uznávaný výrobce čipsetů usiluje i v dalších zemích.

Dnes nejčtenější

Další články