Zavřít reklamu

Vloni představené iPhony se prodávají tak mizerně, že Apple musel dokonce na některých trzích snížit jejich cenu. Mezi těmi bychom našli taktéž Čínu, kde Apple v lednu snížil cenu pro distributory třetích stran, kteří jsou od té doby schopni iPhony přeprodávat za značně nižší částky. Mezi zlevněné modely se zařadily i některé starší iPhony, které nyní v Číně jdou doslova na dračku.

Největší možné slevy se dočkal iPhone XR. Ten si tamní obyvatelé u vybraných prodejců nyní mohou pořídit za 6099 juanů (asi 20 300 korun), na čemž mohou ušetřit až 1 300 korun ve srovnání s oficálním Apple Storem. Samotné prodeje iPhonů v Číně vzrostly podle čínské společnosti Feng od 13. ledna o neuvěřitelných 76 procent, přičemž nejlépe si vedou modely iPhone 8, 8 Plus a XR. Je tak prakticky jasné, že to je právě vysoká cena, co prodeje iPhonů zabíjí.

Prohlédněte si nejvíce zlevněný iPhone XR v galerii níže:

Poměrně zajímavé je, že i samotný Apple si je vědom toho, že jsou jeho iPhony skutečně drahé a na některých trzích nejdou právě kvůli vysoké ceně na dračku. Alespoň tak se vyjádřil na nedávném rozhovoru s investory šéf Applu Tim Cook. Tim však věří, že zmiňované snížení cen „zresetuje“ tamní trh a občané se nebudou bát investovat do telefonu s nakousnutým jablkem na zádech. Zdali tyto kroky napomůžou společnosti získat zpět status bilionové společnosti je prozatím pochopitelně nejasné, avšak rozhodně můžeme říct, že se jedná o správný krok.

Související články

Dnes nejčtenější