Zavřít reklamu

Ještě nedávno byste při pohledu na rychle klesající hodnotu Applu těžko věřili tomu, že ta samá společnost v létě loňského roku pokořila magickou metu jednoho bilionu dolarů. Po oznámení finančních výsledků za třetí čtvrtletí loňského roku totiž zažil Apple pořádný sešup hodnoty, kvůli kterému se z trůnu pro nejhodnotnější společnost světa přemístil až na čtvrté místo pod Microsoft, Amazon a Google. Nyní to však vypadá, že se na trůn nejhodnotnější společnosti brzy vrátí. 

Když Apple na začátku ledna oznámil skrze dopis Tima Cooka investorům, že zisky za 4. čtvrtletí loňského roku nebudou tak dobré, jak předpokládal, v některých jeho akcionářích by se krve nedořezalo. Nakonec se však ukázalo, že nebylo toto čtvrtletí vůbec špatné a čistý zisk z něj meziročně klesl velmi mírně. Díky tomu se tak stalo toto období druhým nejlepším čtvrtým čtvrtletím v historii společnosti. Právě to zřejmě nalilo mnohým investorům novou krev do žil, což se začalo ihned odrážet i na hodnotě Applu. Ta se za pár dní zvýšila o desítky miliard dolarů a nyní se pohybuje okolo 810 miliard dolarů, což znamená jediné – Google a Amazon jsou opět pod Applem. Nejhodnotnější společností světa je sice v tuto chvíli stále Microsoft, jeho hodnota je však “pouze” 811,3 miliard dolarů, což je na burze skutečně nepatrný rozdíl, který lze smazat za několik vteřin či minut. 

Těžko v tuto chvíli říci, jak se bude souboj o nejhodnotnější společnost světa vyvíjet v následujících hodinách či měsících. Jak Apple, tak i Microsoft totiž dle grafů v posledních dnech solidně rostou a jejich souboj tak bude ještě velmi zajímavý. Ostatně, už včera se Apple odhodlal k prvnímu výpadu, který jej měl dostat zpět do čela, avšak na trůnu se ohřál jen krátce. Nechme se tedy překvapit, jak se bude situace vyvíjet v následujících hodinách či dnech. 

Apple Store logo FB

Související články

Dnes nejčtenější