Zavřít reklamu

Ze sporu mezi Applem a Qualcomemm může mít paradoxně nejeden fanoušek Applu či obecně technologií radost. Spor sám o sobě důvodem k radosti sice není, díky soudním tahanicím se však dozvídáme tuny skutečně zajímavých informací, které nám poodhalují vztah těchto společností napříč roky. S velmi zajímavými informacemi nyní přišla například agentura Bloomberg, která citovala slova ředitele architektury mobilních systémů Applu, Matthiease Sauera. 

Je tomu jen pár dní, co se na světlo světa dostala mailová komunikace mezi viceprezidentem Applu Jeffem Williamsem a představiteli Qualcommu, ze které jasně vyplývalo, že Apple stál o jeho LTE modemy i v loňském roce, avšak Qualcomm zakázku kvůli sporu odmítl. Jeden by si tak myslel, že se Applu od Qualcommu příliš odcházet nechce a nedělalo by mu problém s ním spolupracovat i přes spory. Podle zprávy Bloombergu to však vypadá, že si kalifornský gigant pohrával s myšlenkou alespoň částečného odtržení se od Qualcommu mnohem dříve – konkrétně při nástupu 4G mobilních sítí, jejichž podporu přinesl jako první iPhone 5.

V loňských iPhonech už modemy od Qualcommu nenaleznete: 

Podle slov Sauera, ze kterých Bloomberg vychází, se Apple snažil před lety pro svůj iPhone 5 nové 4G modemy sehnat hned od několika společností, mezi kterými byste krom Qualcommu našli třeba i Ericsson, Broadcom či Intel. Ani jedna z těchto společností však nebyla schopna dodat 4G modemy včas a tak Applu jednoduše nezbylo nic jiného, než se stoprocentně spolehnout právě na Qualcomm. 

Můžeme jen spekulovat nad tím, jaký vztah by nyní mezi Applem a Qualcommem byl, kdyby se podařilo kalifornskému gigantu do svého dodavatelského řetězce modemů vměstnat další článek. Tak či tak je ale tato skutečnost poměrně zajímavá a naznačuje, že vztahy mezi oběma společnostmi nemusely být nikterak horké už řadu let. 

Související články

Dnes nejčtenější