Zavřít reklamu

Apple se před čtyřmi měsíci rozhodl stáhnout z prodeje v Apple Storech a Online Storu oblíbený iPhone SE, což mnoho uživatelů neslo velmi nelibě. Přesně tato skupina uživatelů, respektive její část, má ale nyní důvod k radosti. Včera se totiž iPhone SE v online Apple Storu znovu objevil, konkrétně pod sekcí Clearence. V sekci Clearence se nachází produkty, kterých se Apple jednoduše potřebuje „zbavit“. Jak už to bývá ve zvyku, tak tato akce v České republice samozřejmě neplatí, radovat se tak mohou pouze občané Spojených států. Tedy, mohli. Telefon se totiž pár hodin po uveřejnění nabídky beznadějně vyprodal.

Clearence store ve Spojených státech nabízí 32 GB verzi za $249 a 128 GB verzi za $299. Všechna zde nabízená zařízení jsou originální, nerozbalené produkty, které nijak nenesou známky poškození či používání. U iPhonu SE to konkrétně znamená procesor A9, 4″ displej, Touch ID a 12 megapixelový fotoaparát. Kdybychom se vrátili v čase, tak byste iPhone SE mohli klasicky zakoupit za $349 (32 GB) a nebo $449 (128 GB). Jablečná společnost tedy u tohoto modelu nabízí slevu 100 až 150 dolarů.

Jak už jsem zmínil výše, tak se Apple pro tento krok rozhodl především kvůli tomu, aby se těchto zařízení zbavil. Každopádně se také objevují spekulace ohledně toho, že Apple potřebuje po „neúspěšném“ kvartálu zvýšit prodeje iPhonů, a tak znovu nabízí populární iPhone SE. S největší pravděpodobností byla tohle úplně poslední možnost, kdy si můžete iPhone SE přímo od jablečné společnosti zakoupit.

Dnes nejčtenější

Další články