Zavřít reklamu

Na trhu existuje obrovské množství všemožných reproduktorů, které se od sebe liší v mnoha aspektech od kvality zvuku přes kvalitu zpracování až po design. Skloubit vámi preferované aspekty dohromady však může být kříž. Společnosti IK Multimedia se to však u iLoud Micro Monitor povedlo dokonale. Krásné zpracování spolu se zvukem, na který se mohou spolehnout i profesionálové, totiž zkrátka musí líbit. Dost ale bylo úvodních formalit. Pojďme se na tyto velikány mezi reproduktory, které nám na recenzi zapůjčila firma Disk Multimedia, s.r.o, podívat detailněji.

Balení, zpracování a technické specifikace

Pokud se pro koupi těchto těchto krasavců rozhodnete, dorazí vám v relativně malé krabici, která však může překvapit svou vyšší váhou, kterou mají na svědomí právě monitory v ní. Uvnitř ní naleznete krom dvojice monitorů i kabely a manuál, který osobně doporučuji prostudovat. Jak už jsem totiž psal v předešlém odstavci, vzhledem k tomu, že se jedná o produkt určený pro náročné posluchače či profesionály, nabízí mnoho možností přizpůsobení, kterými docílíte dokonalého zvuku prakticky na jakémkoliv místě. Veškeré ovládací prvky se nachází na zadní straně jednoho z reproduktorů a jsou označeny skutečně přehledně, takže se nemusíte bát toho, že byste přizpůsobení jakkoliv nezvládli. A i kdyby se vám to přeci jen (ne)povedlo, zoufat nemusíte. O tom však ještě později.

Když jsem monitory poprvé vytáhl z krabice, okamžitě mě oslovily svým skutečně precizním zpracováním a minimalistickým designem, který nejednoho fanouška Applu pohladí po duši. Přestože jsou monitory vyrobeny z plastu, působí skutečně velmi kvalitně a díky zajímavé povrchové úpravě lehce nabudete pocitu, že máte co do činění spíše s reproduktory z kovu či hliníku.

Jak už jsem psal výše, oba reproduktory jsou poměrně těžké. Když jsem jednotlivé monitory vážil, dostal jsem se na zhruba 900 gramů u bedny s ovládacími prvky a na 800 gramů u bedny druhé. Vyšší váha však u reproduktorů rozhodně na škodu není, což může potvrdit každý, kdo hudbu neposlouchá jen z plastových reproduktorů z Lidlu za 200 korun s váhou 200 gramů. I přes vyšší váhu jsou však reproduktory relativně malé – měří zhruba 18 cm x 13 cm x 9 cm, takže je není problém umístit například na poličku nad postel či noční stolek. Moc místa totiž zkrátka nezaberou. Opomenout bych neměl ani další technické specifikace, které udává výrobce. U iLoud Micro Monitor se tak můžete těšit například na frekvenční rozsah 45 Hz až 22 kHz či výkon 50W. Co se týče vstupů, reproduktory disponují jak RCA, tak i 3,5mm jackem a Bluetoothem.

DSC_0001

První spuštění a zvuk 

Jak už jsem psal v předešlých odstavcích, prvního spuštění monitorů se rozhodně obávat nemusíte. Stačí totiž jen oba monitory správně propojit kabely, zapojit do elektřiny a připojit k nim zařízení, ze kterého chcete přehrávat hudbu a to buď kabelem nebo bezdrátově. Jelikož žijeme v moderní době, věřím, že je to právě Bluetooth připojení, po kterém běžný uživatel u těchto reproduktorů sáhne nejčastěji a i já jsem si jej užíval suverénně nejvíce. Spárování monitorů s telefonem, iPadem, počítačem či televizí není naštěstí vůbec nic složitého a krom stisknutí tlačítka pro párování na zádech jednoho z reproduktorů nemusíte navíc udělat prakticky nic.

A jak tedy monitory hrají? Dle mého názoru naprosto fenomenálně. Bez jakéhokoliv složitého přizpůsobování jsem z nich totiž vždy slyšel perfektní zvuk s velmi čistými a příjemnými výškami, sympaticky znějícími basy bez jakéhokoliv rušivého dunění a vyrovnanými středy. Reproduktorům jsem se pokusil skutečně “zahulit” plejádou různorodé hudby, ale nenarazil jsem na žánr, se kterým by měly problém. Bez problému pak samozřejmě obstály i po připojení k herní konzoli či televizi.

Velmi kladně hodnotím i to, že jsou schopny reproduktory hrát skutečně nahlas. Test jsem prováděl v relativně velkých místnostech a s jejich ozvučením problémy skutečně nebyly. I při vysoké hlasitosti byl však zvuk z reproduktorů velmi kvalitní a ničím nezkreslený.

Resumé 

Recenzované reproduktory mě svou kvalitou velmi potěšily a rozhodně bych se vám je nebál doporučit. Dle mého názoru jsou totiž skoro dokonalé, byť k naprosté dokonalosti jim přeci jen něco málo chybí. Nejvíce mě mrzí nejspíš nutnost jejich propojení relativně tlustým kabelem, která de facto zabije myšlenku bezdrátového ničím neomezeného poslechu. Bendy si totiž zkrátka nepostavíte úplně tak, jak by se vám líbilo, ale vždy v závislosti na sobě. Je to trochu škoda. Napájet oba reproduktory zvlášť dvěma kabely by totiž určitě problém nebyl. Za kaňku se ale dá označit i jejich vysoká cena 7 590 korun. Je však potřeba si uvědomit, že cílovou skupinou tohoto produktu jsou profesionálové, kteří vyžadují prvotřídní kvalitu, za kterou se zkrátka a dobře platí zlatem. Jinak ale monitorům nelze vytknout zhola nic. Pokud tedy hledáte krasavce, kteří zároveň parádně ozvučí váš příbytek, právě jste je našli.

  • Reproduktory IK Multimedia iLoud Micro Monitor můžete zakoupit zde
iloud
nahled iloud

Dnes nejčtenější

.