Zavřít reklamu

Pokud vlastníte jakékoliv Apple Watch a zároveň si hudbu pouštíte přes Apple Music či Spotify, tak jste si mohli všimnout, že se při spuštění přehrávání automaticky na hodinkách zapne hudební aplikace. Tato funkce by měla zjednodušit a zrychlit ovládání hudby – ihned si můžete vybrat, co bude hrát a nemusíte nic spouštět. Bohužel, já osobně a mnoho dalších lidí tuhle funkci spíše proklíná. Proč tomu tak je?

Odpověď je naprosto jednoduchá. Když v zimním počasí nastoupíte navlečení do auta, které podporuje Bluetooth přehrávání hudby z vašeho iPhonu, tak se automaticky spustí Apple Music či Spotify, pomocí kterého můžete ovládat hudbu. Většina lidí má však jalbečné hodinky pod bundou a velice jednoduše tak může při jakémkoliv pohybu dojít k zavadění o digitální korunku, která ovládá hlasitost hudby. Při pohybování volantem si tak nevědomky můžete zeslabovat či zesilovat hudbu. Situací je však o mnoho více. Jak tedy automatické spouštění hudebních aplikací vypnout?

Jak deaktivovat funkci pro automatické spuštění hudebních aplikací

Funkci můžete jednoduše deaktivovat přímo v hodinkách. Pokud je vám to nepříjmené, tak je možnost funkci deaktivovat i přímo v iPhonu. Samozřejmě si ukážeme obě možnosti, začneme Apple Watch.

Deaktivace na Apple Watch

Na vašich jablečných hodinkách přejděte do aplikace Nastavení a rozevřete kolonku Obecné. Zde se přesuňte do možnosti Probudit obrazovkudeaktivujte funkci Automaticky spouštět zvukové aplikace.

Deaktivace na iPhonu

Na vašem iPhonu otevřete aplikaci Watch a v dolním menu se přesuňte do sekce Moje hodinky. Poté rozklikněte možnost Obecné, sjeďte níže a rozevřete kolonku Probudit obrazovku. Tady už pouze stačí deaktivovat možnost Auto-spouštět audioaplikace.

Doufám, že mnohým jedincům tento návod pomohl. Mě osobně ani nenapadlo, že by se tato funkce dala deaktivovat. Tak jako tak jsem za to nesmírně rád, jelikož už se nemusím trápit s nechtěným zesilováním a zeslabováním audia.

DEAKTIVACE_hud_appky_Fb

Dnes nejčtenější

.