Zavřít reklamu

Fortnite je momentálně obrovský fenomén. Hra v minulém roce trhala rekordy v počtu sledujících na streamovacích platformách, v tržbách i v počtu aktivních hráčů v jeden moment. A nyní přichází nová zpráva, která je zaměřena na Fortnite na Apple produktech. Jak se mu dařilo na jablečných zařízeních s iOS v minulém roce?

Hra je celkem dostupná na sedmi herních platformách a iPhone s iPadem patří mezi ty nejpopulárnější. Za celý rok 2018 vygeneroval Fortnite na iOS zařízeních tržby ve výši 455 milionů dolarů. Podle analytické společnosti Sensor Tower hru od svého vydání v dubnu 2018 stáhlo 82,6 milionů uživatelů iOS. Sečteno podtrženo půl miliardy dolarů za 8 měsíců. To je dobrý výkon, že?

Pokud se podíváme na další čísla, zjistíme, že každý den Fortnite na Apple zařízeních vydělá 1.6 milionu dolarů. Pokud by si z této částky Apple účtoval standardních 30% marži, vydělal by za rok 2018 jen za Fortnite 136.5 milionu dolarů. Googlu při tomto zjištění zřejmě není moc nadšený, protože na Android si hru stáhnete pouze přímo ze stránek Epicu a veškeré výdělky tak jdou vývojářům. Sensor Tower se však zaměřil pouze na iOS, takže údaje o ziscích z Androidu neznáme.

Je však známo, že uživatelé iPhonu utrácí za aplikace a in-app nákupy více, než ti na Andoridu. Na druhou stranu mimo USA je Android mnohem používanější systém s 80 % trhu, takže je opravdu obtížné odhadovat, kde Epic s Fortnitem vydělal více.

Na první rok jde o velmi slušný výsledek a nic nenasvědčuje tomu, že by popularita této battle royale hry upadala. Jste mezi desítkami milionů aktivních hráčů i vy a preferujete hraní na mobilním zařízení, nebo na PC či herní konzoli?

fortnite-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.