Zavřít reklamu

Ať už jste dostali nový iPhone k Vánocům, nebo jste si ho koupili sami nyní v rámci povánočního výprodeje, v obou případech máte pravděpodobně původní nastavení přímo od Applu. V rámci toho je však několik předvoleb navolených tak, že vyhovují skutečně jen málokomu. Proto si v dnešním článku ukážeme tři základní nastavení, které byste měli na novém iPhonu změnit.

1. Dvojité upozornění na SMS

Pokaždé, když vám na iPhone přijde nová SMS/iMessage a vy si ji do dvou minut nezobrazíte, ozve se to samé upozornění ještě jednou. Na jednu stranu se pro někoho může jednat v jistém ohledu o užitečnou funkci, dík níž máte větší jistotu, že vám neunikne důležitá zpráva. Na stranu druhou vás může funkce značně iritovat, protože v danou chvíli například jen nemáte čas vzít iPhone do ruky a odepisovat. Pokud vám navíc mezi dvouminutovým intervalem napíše i někdo další (nebo tatáž osoba znovu), tak vás poté iPhone upozorňuje neustále dokola a vy ve výsledku vlastně ani nevíte, jestli vám přišla další nová zpráva nebo se jedná jen o připomenutí té staré.

Leckdo by čekal, že funkci vypne přímo v nastavení Zpráv, ale zde by ji hledal marně. Je totiž potřeba zavítat do Nastavení –> Oznámení –> Zprávy, zde úplně dole kliknout na Opakování a nyní zaškrtnout Nikdy.

2. Stahování nejnovějších e-mailů na pozadí

Jestliže se na své novém iPhonu rozhodnete využít pro správu e-mailů nativní aplikaci Mail od Applu, narazíte na jeden menší problém. Defaultně je totiž iOS nastavený tak, že nové e-maily se stáhnou až při otevření aplikace Mail (s výjimkou iCloud účtů). Jenže právě kvůli tomu vám může mnohdy uniknout důležitý e-mail resp. na něj neodepíšete včas. I proto je dobré si předvolby mailu změnit tak, aby se nové e-maily stahovaly automaticky na pozadí a vy tak o nich věděli co možná nejdříve.

Přejděte tedy do Nastavení –> Hesla a účty –> Vyzvedávání dat a zde dole v sekci Vyzvedávání přepněte z Ručně například na Každých 30 minut. Nahoře si pak u svého e-mailového účtu zkontrolujte, že máte nastavenou volbu Vyzvedávání. Pokud ne, tak ji na Vyzvedávání přepněte. U iCloudu nechte volbu Push. Nyní se vám budou stahovat nové e-maily i v momentě, kdy nebudete mít aplikaci Mail otevřenou, tudíž třeba i v době, kdy bude iPhone uzamčený.

3. Aktivace upozornění z aplikace Mail

S aplikací Mail souvisí i třetí nastavení, které byste měli na novém iPhonu změnit. Ve výchozím stavu je totiž předvolené, že vás iPhone nebo iPad upozorní na nový e-mail jen zvukem – nikde se neobjeví žádná notifikace, a to ani v oznamovacím centru, ani na uzamčené obrazovce. Pokud tedy zvuk nezaregistrujete (nebo máte aktivovaných tichým režim), pak se o e-mailu nedozvíte čas a opět zareagujete pozdě.

I v tomto případě je možné předvolbu snadno změnit. Otevřete Nastavení a přejděte do Oznámení –> Mail. Zde aktivujte položky Při uzamčení, Oznamovací centrum a Bannery. Nyní budete na nové e-maily dostávat upozornění a uvidíte je i na uzamčené obrazovce a v oznamovacím centru.

Apple Mail iOS FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější