Zavřít reklamu

Aplikace Pages je oficiálním textovým editorem od Applu, který můžeme využít jak v macOS, tak dokonce i v iOS. Editace textu pomocí Pages je v iOS naprosto jednoduchá a osobně si právě zde předepisuji články tehdy, kdy zrovna u sebe nemám MacBook, ale pouze iPhone. Osobně jsem zvyklý na to, aby mi každý textový editor zobrazoval počet slov v textu. Myslel jsem si, že v mobilní verzi Pages tato funkce vůbec není dostupná, avšak šeredně jsem se mýlil. Počet slov lze v mobilní verzi iOS zobrazit naprosto jednoduše. Jak tedy na to?

Jak zobrazit počet slov v aplikaci Pages na iOS

Tento postup se na iPhonu a na iPadu liší. Pojďme se tedy prvně podívat na postup, který musíte zvládnout pro zobrazení počítadla slov na iPhonu. Otevřeme aplikaci Pages a vytvoříme si nový dokument, popřípadě si otevřeme již rozpracovaný. V pravém horním rohu klikneme na ikonu tří teček a v menu, které se zobrazí, aktivujeme pomocí přepínače možnost Počet slov. Poté se můžeme vrátit zpět dokumentu a počítadlo slov se rázem objeví ve spodní části obrazovky.

Pokud chcete počítadlo slov zobrazit na iPadu, tak si stejně jako v případě s iPhonem otevřete či vytvořte dokument. V levé horní části displeje poté klikněte na ikonku, která připomíná několik čtverečků v sobě. Zobrazí se malé menu, ve kterém už pouze stačí pomocí switche aktivovat možnost Počet slov. Počítadlo se poté objeví ve spodní částí displeje.

Bohužel, alespoň prozatím se v mobilní verzi Pages musíme spokojit s pouhým počítadlem slov. Pokud byste chtěli zobrazit počet znaků, tak si budete muset celý text zkopírovat a nebo jej otevřít na Macu, kde už se možnost pro zobrazení počtu znaků nachází. I přesto si ale pevně stojím za tím, že aplikace Pages je jednoduše v současnosti nejlepší aplikací, kterou můžete na vašich jablečných zařízeních k editaci textu použít.

pages_pocetslov_ios
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější