Zavřít reklamu

Instagram přidal do své aplikace po vzoru funkce Čas na obrazovce funkci, pomocí které si můžete zobrazit podobné informace. Konkrétně se jedná o průměrnou dobu, kterou denně strávíte na Instagramu. Zároveň si můžete zobrazit i konkrétní čas až sedm dní dozadu, který jste na Instagramu za určitý den strávili. Nechybí samozřejmě funkce, díky které si můžete nastavit upozornění, které vám přijde tehdy, kdy překročíte nastavenou časovou hranici, kterou chcete maximálně na Instagramu denně strávit. Jak se tedy jednoduše do tohoto nastavení dostat?

Jak zobrazit nastavení pro správu času stráveného na Instagramu

Na našem iOS zařízení, tzn. na iPhonu či na iPadu, otevřeme aplikaci Instagram. Poté se v dolním menu přesuneme pomocí ikony fotografie na náš profil. V pravém horním rohu obrazovky poté klikneme na ikonu tří čar, která rozevře menu. Z tohoto menu vybereme hned první možnost, a to Vaše aktivita. Zobrazí se okno, ve kterém už se zobrazují veškeré informace – tzn. průměrný čas denně strávený na Instagramu a pod ním graf, který po tapnutí zobrazí aktivitu v určitý den. Níže si poté můžete nastavit denní připomenutí, o kterém jsem mluvil v úvodu, a zároveň také nastavení upozornění, kde si můžete jednoduše navolit, která upozornění vám mají z Instagramu chodit.

Osobně si myslím, že je naprosto parádní, že si vývojáři nejen aplikací sociálních sítí začínají uvědomovat, že jsou lidé čím dál tím více závislí na jejich mobilních zařízeních. Všechna tato čísla mají směřovat k tomu, aby se závislí uživatelé uvědomili a řekli si „už dost!“. Doufám, že se podobná funkce, kterou zavedl Instagram, začne zobrazovat i v ostatních aplikacích.

casnaig_fb

Související články

Dnes nejčtenější

.