Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Jsem rád, že se ČR konečně připojila k té rozumnější straně světa. Největším problémem zde nejsou smartphony – když je někdo deb1l a hazarduje se svým soukromím, tak je to čistě jeho věc. Největším problémem jsou BTS vysílače u naší operátorské trojice, která je ve velkém kupuje u Huaweie aby ušetřila a ohrožuje tím celou ČR. Nějaký úřad (ČTÚ + BIS, apod.) by jim měl přikázat, ať ty vysílače vymění za jiné (Siemens, Ericsson, atp.).

  Ale nakonec i ty mobily jsou problém. Nejhorší, pokud je používají osoby pracující pro stát v důležitých ekonomických, technologických a bezpečnostních oblastech. Nakonec ani data od desetitisíců občanů nejsou k zahození. Dnes má každý mobil GPS modul.
  Co je ovšem zarážející jsou zakázky Huawei pro MV ČR. Je zvláštní, že ředitel odboru kybernetické bezpečnosti a řízení ICT MV Ing. Miroslav Tůma PhD jezdí za peníze Huawei do Číny. Je také zvláštní, že ŘSD buduje svou síť s Huawei. Ředitel úseku informatiky ŘSD ČR informatiky je Jan Pejchal – mimochodem člověk ve státní firmě na této pozici se středoškolským vzděláním a bez znalosti angličtiny?
  Huawei má velmi pochybnou minulost, počínaje jejím zakladatelem. Zakladatel čínské telekomunikační společnosti Ren Zhengfei byl důstojníkem Lidové osvobozenecké armády (PLA). Podle hongkongského váženého časopisu Far Eastern Economic Review na to dostal od státní banky půjčku 5,8 milionu dolarů, i když to dnes společnost popírá. Svou existenci začal Huawei tím, že prodával dovážené pobočkové ústředny. Zároveň dovážené ústředny prostřednictvím reverzního inženýrství zkoumal, aby během několika let začal vyrábět vlastní kopie.

  Ano myslím si že bude dobře omezit tyto firmy. Hlavně Huawei tato firma pouze kopíruje produkty Applu. Huawei není celkově dobré využívat, protože co jsem četl Huawei je blízce spojen s čínskou vládou a data z jejich produktu sdílejí s čínskou vládou. Navíc když opomeneme bezpečnost vemte si co všechno Huawei kopíruje od ostatních firem hlavně od Applu. Huawei ma napodobeninu Apple ID, design iPhonu,Face ID a při nejmenším spotlightu.

  Huawei nepotrebuje nikoho kopirovat; v 2015/2016 mal ako prvy dvojity fotak v mobile; teraz ma odtlacok prsta v displeji a najlepsi fotomobil na svete; za menej penazi nez Apple a Samsung takze tak; odtlacok na zadnej strane mal pred par rokmi rychlejsi nez 6s; na rozdiel od ostatnych sa neboja priniest nieco nove; Samsung a Apple posledny rok preslapuju na mieste;

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější