Zavřít reklamu

Že se Apple a Huawei nemají příliš v lásce není žádným tajemstvím. Ostatně, čínský výrobce si do Applu čas od času rád rýpne skrze sociální sítě či reklamy. V brzké době se navíc nedá příliš očekávat, že by se vztahy mezi těmito dvěma konkurenty jakkoliv urovnaly. Skvělým důkazem je dodavatel Huaweie, společnost Menpad, která naopak mírně přilívá olej do ohně sváru mezi Applem a jejím partnerem.

Menpad, který je dodavatelem displejů pro smartphony z dílny Huawaei, je svému čínskému partnerovi skoro až neuvěřitelně loajální. Přestože v západním světě si firmy svých pracovníků snaží co nejvíce vážit a poskytují jim nejrůznější benefity, na východě na to jdou trošku jinak. Pokud jste totiž pracovníkem Menpadu a zakoupíte si iPhone, váš zaměstnavatel vás bude okamžitě pokutovat. Jak vysoká taková pokuta může být? Je to vcelku smutné, ale jedná se o plnou částku jablečného telefonu, která aktuálně platí pro tamní trh. Takže ve výsledku sice iPhone mít můžete, avšak zaplatíte za něj dvakrát tolik. Naopak pokud si zaměstnanci mají v plánu pořídit nový telefon a sáhnou po značce jako Huawei nebo ZTE, společnost jim zaplatí 15 % z jeho ceny. Tímto krokem se snaží podpořit koupi tamních značek, avšak nemyslím si, že se jedná o nejvhodnější možné řešení.

Na základní model iPhonu XS si zaměstnanec firmy Menpad musí připravit asi 60 tisíc korun

Pokud by se pracovník společnosti přeci jen rozhodl pro iPhone XS, pravděpodobně by se mu jeho koupě moc nevyplatila. Průměrná mzda v Číně byla v loňském roce zhruba 20 tisíc korun měsíčně, přičemž musíme myslet na fakt, že většina lidí se k takové částce ani nedostane. Kvůli tomu si zaměstnanec společnosti Menpad velmi dobře rozmyslí, zdali se stane „jablíčkářem“ nebo bude využívat o poznání dostupnější a „dotované“ smartphony.

iphone-fb

Dnes nejčtenější

.