Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  To je jasné, že vyhrál :))) Face ID skenuje cca 30 000 bodů na obličeji + infračeveným světlem ukládá různé vrstvy kůže a dělá z toho matematický výpočet. K tomu se učí pomocí Machine Learningu, takže čim víc ho člověk používá, tím je dokonalejší.

  Samsung od toho upustil, protoze ma ctecku otisku!! Ano , kdybych mel apple s cteckou otisku tak nepotrebuji podelane Face ID!!!!!!!!!

  pro me je jeda pohodlnejsi potvrzovani plateb tim ze se divam na display nez prehmatavat a trefovat misto kam polozit prst

  Přesně tak. Touch ID je po smrti. Rozhodne bych se nechtěl k této technologii vrátit. FaceID samozřejmě není dokonalý ale je rozhodne pohodlnější, rychlejší a bezpečnější jak matlat prstem nejaky kolečko nebo v případě droidu ovál.

  Pokud vám dělalo problém trefit se na tlačítko s touch ID, tak doporučuji navštívit doktora asi jde problém někde v koordinaci těla. A to že u samsungu se to dalo odemknout fotografii je už daaavno pryč. Stačí mrknout na YT , kde se to snažil přes fotku odemknout nějaké novější zařízení. A to že vám to vyhovuje u nových iphone je jasné, protože nemáte jinou možnost odemknuti(možná tak heslem) . Touch ID má výhody např když mobil leží na stole (no spíš měl dokud bylo na přední straně, ale teď už budou nové mobily s touch ID v displeji ) tak stačilo je přiložit prst a hotovo, žádné zvedání telefonu nebylo potřeba.

  Samozrejme nemam problém se trefit, ale proc mám dělat něco co nemusím.
  Nicméně je tu stále i8, iPad Pro 10,5 atd.
  PS:když mobil či iPad leží na stole tak nemam důvod ho odemykat. Odemykam ho samozrejme pouze v případě pokud se chci “dívat na displej”.
  Touch id byla otrava obzvláště v zimě – rukavice, popraskaná kůže na prstech vlivem suchého či chladného vzduchu atd.
  S face id mám problém pouze v lyžařských brýlích.

  Face ID je o parník vepředu před čtečkou prstů. Mám zkušenosti s oběma technologiemi a čtečka je přežitek. Face ID znamená, že tě telefon pozná, do budoucna pozná třeba i to, jakou máš náladu (zatím je to v plenkách a jmenuje se to animoi) je to první krok ke komunikaci s počítačem, jako s člověkem. Samšunt to bud mít tak za 3 roky, nejdřív …

  Mám Samsung a jejich čtečka mě neskonale vytáč. Lehce zamaštěný už nefunguje. Vylezu ze sprchy(samozřejmě utřené ruce) nefunguje. Stále ťukám kód jako idiot. Zlatá čtečka na Applu a FD by bylo vysvobození.

  pokud vim tak Oppo ma telefon které umi skenovat 300 000 bodu obličeje a je 10x bezpečnejší jak Face ID od apple :D proč nepostavi tím padem Oppo proti apple když použivaji stejnou technologii :D

  Krása, jenom nevidim poražené výhody TrueDepth kamery.. že by tam nebyly? Udělat 10x víc bodů umí každý debil, ale co potom? Jak to ukladají, jako 3d obrázek?:) Nebo nějaký hash? Kam to ukládají? Do Enclavy (HW úložiště) jako Apple, nebo někam do SW úložiště? Také to šifrují pomocí ECC, jako Apple.., šifrují to vůbec? Kdepak lepší :) Mají jenom „větší“ péro, ale bezpečnější v žádném případě.

  Až na to, že článek nějak zapomněl zmínit, že sken obličeje neslouží jako hlavní zabezpečení a i varovná hláška říká, že není 100%. Na hlavní zabezpečení slouží otisk.

Vložte vlastní komentář

celý text