Zavřít reklamu

Minulý týden jsme se konečně dočkali zprovoznění jedné z nejzajímavějších novinek letošních Apple Watch – EKG senzoru. Ten dostal konečně ve watchOS 5.1.2 příslušnou aplikaci, která zajišťuje jeho funkčnost. Bohužel je však EKG dostupné pouze u hodinek zakoupených přímo v USA. Pokud jste tedy doufali, že půjde tato blokace jakkoliv softwarově obejít, máte smůlu. A jak to vypadá, ještě chvíli jí mít i budete. 

Apple se sice v září na pódiu Divadla Steva Jobse dušoval, že podporu EKG rozšíří po USA brzy i do dalších zemí světa, nyní to však vypadá, že s tím příliš nespěchá. Skvělým příkladem může být Kanada, která se dá označit za zemi Applu zaslíbenou, jelikož v ní seženete veškeré produkty a užijete si v ní i takřka všechny služby jako v USA. Logicky by tak člověk očekávat, že bude Kanada jednou z prvních zemí, ve které bude EKG zprovozněno. Na twitterové dotazy Kanaďanů týkající se zprovoznění EKG však kanadská vládní agentura, která má proces schvalování podobných věcí pod svými křídly, odpověděla, že Apple zatím ještě ani nepodal patřičné žádosti a tudíž není v tuto chvíli v zemi co schvalovat. 

Takto se EKG na hodinkách používá:

Co se týče dalších států, ani z těch zatím nejsou k dispozici žádné detailnější zprávy. Čas od času se sice objeví informace o tom, že by mohlo být EKG díky různým legislativním změnám poměrně brzy, obvykle však tyto zprávy upadnou v zapomnění. Snad se tedy Apple v tomto ohledu “vyšvihne” daleko lépe než například s AirPower a na EKG v Česku nebudeme čekat dlouhé roky. 

EKG-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.