Zavřít reklamu

Francií zmítají v posledních dnech obrovské nepokoje, které jsou zapříčiněny rostoucími životními náklady a nesouhlasem s počínáním prezidenta Emmanuela Macrona. Nesouhlas s nynější situací vychází nyní do ulic vyjádřit desítky tisíc nespokojených lidí, proti kterým zasahují tisíce policistů. Ulice francouzských měst tak připomínají mnohdy spíše bojiště plné nepořádku a ohňů. A právě této situace využívají i některé kriminální živly v oblasti k obohacení se, o čemž se na vlastní kůži přesvědčil v sobotu večer i Apple.

Do jablečného obchodu na Sainte-Catherine v Bordeaux vtrhlo o víkendu několik vandalů, kteří v několika vteřinách celý jablečný obchod vyplenili. Ze stolů tak zmizely iPhony, iPady, Macy či Apple Watch za stovky tisíc korun. Na záběry z nájezdu vandalů se můžete podívat pod tímto odstavcem. 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=40&v=FhR9TH3bv2s

Podle dostupných informací je celý Apple Store poměrně zničený a čekají jej časově náročné opravy. Do té doby jej Apple zabezpečil alespoň dřevotřískovými deskami na dveře a okna, aby do něj již nebylo možné tak snadno vniknout. 

Starosti v Paříži

Ani v Paříži není situace okolo Apple Storů příliš dobrá. Francouzskou metropoli totiž též ochromily obří protesty, v jejichž důsledku byly pařížské Apple Story též mírně poškozeny. Apple je však měl zavčas řádně zabezpečit, aby zabránil problému, se kterým se setkal v Bordeaux. 

apple-store-bordeaux-france
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější