Zavřít reklamu

Ještě před OS X El Capitan se notifikace na Macu v panelu oznamování seřazovaly podle toho, z jaké aplikace pocházely. Od verze El Capitan už však nějaká ta doba uběhla, a s dobou také přišly změny. Určitě jste si všimli, že v macOS Mojave či High Sierra se nyní notifikace v panelu Oznámení řadí podle data. To znamená, že si můžete jednoduše zobrazit veškeré notifikace, které jste například během dneška, či včerejška propásli. Naštěstí Apple myslel na uživatele, kteří si na starý systém navykli a dal jim možnost, aby si seskupování notifikací v panelu Oznámení změnili. Jak na to se podíváme v dnešním návodě.

Jak v macOS změnit seskupování notifikací

Jak už jsem zmínil v úvodu, tak ve výchozím nastavení se notifikace zobrazují podle data a času, jak postupně přišly. Změnu seskupování notifikací provedeme jednoduše v Předvolbách systému. Klikneme tedy v levém horním roku obrazovky na Apple logo a z rozevíracího menu vybereme možnost Předvolby systému… Zobrazí se nové okno, ve kterém rozklikneme položku Oznámení (první řádek, poslední ikonka). V okně už nyní stačí na samotném spodku rozkliknout menu u textu Řazení v Oznamovacím centru. Zde už pouze stačí zvolit možnost Nejnovější podle aplikace.

Osobně jsem si na seskupování podle data a času nestěžoval a jsem na něj zvyklý i z iOS. Jakmile jsem však seskupování přepnul, tak mi přišlo, že je to takto lepší. Na tomto názoru jsme se taktéž shodli v redakci, avšak každý uživatel si musí sám nastavit, co mu vyhovuje více. Rozhodně tak tuto funkci můžete vyzkoušet a určit si, zda-li vám vyhovuje a nebo ne.

oznameni_zmena-macos
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
oznameni_zmena-macos
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější