Zavřít reklamu

Jedním z největších vylepšení letos představeného iOS 12 je zaručeně funkce Čas u obrazovky, který má uživatelům iOS zařízení poskytnout perfektní přehled o jejich “digitálním životě” a popřípadě jim pomoci vybruslit ze závislosti určité aplikaci či přímo zařízení. Poměrně zajímavé však je, že se podle dostupných informací Apple snaží veškerou podobnou konkurenci potlačit. 

V App Storu bylo až doposud možné nalézt poměrně velké množství aplikací, které fungovaly na principu Času u obrazovky. Právě těm ale začal po příchodu iOS 12 zvonit umíráček. Zdroje portálu TechCrunch totiž prozradily, že proti mnohým z nich vytáhl Apple do boje, který se nezřídka projevuje i blokací updatů či dokonce odstraněním aplikací z App Storu, jelikož údajně nesplňují určitá pravidla obchodu. Aplikace, které se jen trochu podobají jablečnému Času u obrazovky, tak začínají z App Storu pomalu ale jistě mizet. 

Screen Time si můžete užít i na letošních iPhonech: 

Apple se k celé situaci zahraničním médiím zatím nevyjádřil, avšak podle zdrojů, které jsou údajně obeznámeny s jeho plány, nelze považovat tažení proti aplikacím napodobujícím Čas u obrazovky zcela za likvidaci konkurence. Jednat by se totiž mohlo i o další krok ke zkvalitnění obsahu App Storu, o což Apple intenzivně usiluje de facto od představení jeho redesignované verze na loňské WWDC. Na druhou stranu se však v minulosti už několikrát stalo, že Apple proti aplikacím, které fungovaly jako jeho nativní, brojil a snažil se uživatele přesvědčit, aby využívali spíš jeho řešení. Těžko tak říci, kde je pravda. 

apple-cas-u-obrazovky-chyba-bug

Související články

Dnes nejčtenější

.