Zavřít reklamu

Včera večer jsme se dočkali uvolnění čtyř nových operačních systémů – konkrétně iOS 12.1.1, tvOS 12.1.1, macOS Mojave 10.14.2 a nové verze softwaru pro HomePod. Trochu překvapivě však Apple nevypustil nový operační systém pro své hodinky, což zpravidla dělává. Prakticky okamžitě se tak vyrojily spekulace, co může být příčinou a kdy se jej dočkáme. Právě na to však dnes částečně odpověděl portál The Verge. 

Kolegové z The Verge zveřejnili na svém webu zprávu o tom, že watchOS 5.1.2 vyjde dnes a na nejnovější Apple Watch přinese speciální aplikaci, která zprovozní EKG senzor implementovaný v digitální korunce. Zprávu sice ihned stáhli, nicméně mnohým médiím neunikla. Jelikož má tento portál velmi dobré zdroje, mezi kterými nalezneme i celou řadu lidí přímo z Applu, dá se jeho dnešní oznámení označit za věrohodné.

Takto nové Apple Watch Series 4 vypadají:

Co se týče jednodenního zdržení, které by watchOS 5.1.2 a zbylé operační systémy od sebe dělilo, o tom v tuto chvíli bohužel moc detailů nevíme. Je ale poměrně pravděpodobné, že se Apple k pozdržení vypuštění systému rozhodl kvůli tomu, že ještě není s finální podobou softwaru pro EKG spokojen a potřeboval na jeho dokončení o něco více času. 

Pokud se Apple nový systém pro hodinky dnes skutečně rozhodne uvolnit, stane se tak kolem 19. hodiny našeho času. Update nainstalujete standardní cestou pomocí svého iPhonu, kde jej naleznete v aplikaci Watch, v sekci Obecné – Aktualizace softwaru. Hodinky však musí být alespoň z 50 % nabité a musí být připojeny k nabíječce. 

EKG-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější