Zavřít reklamu

Nový watchOS 5.1.2 české, slovenské a potažmo ostatní zahraniční uživatele žijící jinde než v USA a jeho teritoriích příliš nepotěšil. Předpovědi vývojářů o snadno překonatelném softwarovém zámku pro EKG se totiž nakonec nenaplnily a uživatelé, kteří po využívání této novinky toužili, si tak budou muset počkat, než jí Apple v dané zemi oficiálně spustí. 

Už při samotném představení hodinek se Apple netajil tím, že dostupnost EKG bude zprvu jen v USA, ze kterého se bude postupně rozšiřovat do celého světa podle toho, jak rychle se bude kalifornskému gigantovi dařit získávat potřebná povolení od příslušných orgánů. Vývojář Guilherme Rambo, který je jinak velmi spolehlivou studnicí informací o chystaných produktech, systémech či jejich funkcích, se však nechal před nedávnem slyšet, že by podle jeho zjištění mělo být EKG omezeno pouze softwarovým zámkem ve formě regionu, který však jde velmi jednoduše přepnout. To sice v nastavení vašich iZařízení může napáchat slušnou paseku, nicméně pro vyzkoušení EKG by byli mnozí uživatelé ochotni překousnout i tohle. Jak se však dnes krátce po vydání updatu watchOS 5.1.2 ukázalo, nestačí přepnutí regionu a ani žádná jiná softwarová úprava v nastavení, která by EKG na hodinkách ošálila, což ostatně potvrzují naši čtenáři a i naše marné pokusy na redakčních Apple Watch Series 4, které jsme v uplynulých desítkách minut marně ke zprovoznění EKG přemlouvali. 

Takto nové Apple Watch Series 4 vypadají:

 

Podle kolegů z MacRumors funguje EKG jen a pouze na hodinkách přímo zakoupených v USA. Jelikož se však zatím Apple k funkčnosti zcela detailně nevyjádřil, nemůžeme jejich tvrzení potvrdit, byť se zdá být poměrně reálné. V úvahu též připadá využívání polohy, v jejíž závislosti by mohlo být EKG aktivováno. 

Doufejme, že se tedy Applu podaří v tomto ohledu učinit již velmi brzy další kroky, které zpřístupní EKG i v dalších zemích včetně České republiky. Právě tato funkce je totiž jedním z největších lákadel nových hodinek a její funkčnost může prodeje velmi slušně rozpumpovat. 

applewatchseries4ecgfeature
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější